Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test klawiatury Ozone Strike Battle: kompaktowo-gamingowo
    

 

Test klawiatury Ozone Strike Battle: kompaktowo-gamingowo


 Autor: NimnuL | Data: 08/03/16

Test klawiatury Ozone Strike Battle: kompaktowo-gamingowoPeryferia komputerowe sygnowane znakiem O3 znane są i lubiane od wielu już lat, choć Ozone nadal szuka swojego miejsca w świecie zaawansowanych graczy. Na łamach naszego serwisu prezentowaliśmy już myszki i słuchawki tego producenta. Przyszła pora na klawiaturę. Nie byle jaką jednak, a mechaniczną i zamkniętą w niewielkiej obudowie oraz stającą oko w oko z wymagającymi graczami. Ozone Strike Battle to rozwiązanie mające zapewnić duży komfort grania przy jednocześnie umiarkowanym apetycie na przestrzeń na biurku oraz, jak się okazuje, zasobność samego portfela. Sprawdźmy czy ta sztuka się udała.

Technika

Strona producenta: ozonegaming.com
Strona produktu: ozonegaming.com/product/strike-battle
Karta produktu: support/press-kits/psheetstrikebattlelow-54eca1541a9ab.pdf
Instrukcja obsługi: /support/manuals/strikebattlemanualweb-54f8880486446.pdf

Omawiana przeze mnie klawiatura, to obecnie jeden z czterech modeli z oferty Ozone, a przy tym jest najmniejszą w rodzinie.

Ozone Strike Battle występuje też w czterech odmianach wyposażonych w jeden z przełączników Cherry MX: czarny, niebieski, brązowy oraz omawiany tutaj czerwony. W chwili pisania tej recenzji w ofercie rodzimych sklepów znalazłem klawiaturę w wersji czerwonej oraz brązowej. Tradycyjnie już rynek Polski traktowany jest niedbale, nie tylko przez Ozone. Producent deklaruje żywotność mechanizmu na 50 milionów naciśnięć. Zanim przejdę do omówienia samej klawiatury, wyjaśnię czym poszczególne przełączniki różnią się między sobą. Poza kolorami, rzecz jasna. Różnice sprowadzają się do sposobu pracy oraz jej głośności. Wszystkie działają z takim samym skokiem: 2mm do aktywacji i 4mm do oporu. Czerwone i czarne pracują w sposób gładki i liniowy, a brązowy i niebieski z wyczuwalną odpowiedzią w momencie aktywacji. Dodatkowo niebieski wydaje z siebie bardzo charakterystyczny, dla klawiatury mechanicznej, klik. Czerwony i brązowy przełącznik wymaga 45g do naciśnięcia przycisku, niebieski jest nieco twardszy i reaguje na 50g nacisku, a czarny na aż 60g. Zarówno czerwone jak i czarne są najchętniej stosowane przez graczy.

poprzednia strona (Technika)    -   następna strona (Zdjęcia)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test klawiatury Ozone Strike Battle: kompaktowo-gamingowo
 
 » Technika
 » Zdjęcia
 » Granie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »