Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?
    

 

Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?


 Autor: NimnuL | Data: 26/06/15

Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?Czasem, w pewnych dziedzinach życia, chcąc dobrze można popaść w przesadę i pójść o jeden krok za daleko. Przedobrzenie przytrafia się m.in. producentom gadżetów, którzy próbując nowych rozwiązań płodzą szkaradki, których później nikt nie chce przytulić. Pamiętacie przenośne odtwarzacze MP4 z ekranikiem wielkości monety? Uff, było minęło. Czytniki książek elektronicznych powoli ewoluują we właściwym kierunku, bywają jednak dziwne mutacje. PocketBook popełnił jedną z nich – model Ultra. Producent prócz zastosowania nowoczesnej technologii e-ink, dorzucił coś więcej. Czy przesadził? Przekonajmy się.

Książka zaklęta w liczbach


(kliknij, aby powiększyć)

Strona producenta: www.pocketbook-int.com/pl
Strona produktu: www.pocketbook-int.com/pl/products/pocketbook-ultra

A więc stało się – książka z wbudowanym aparatem fotograficznym. Absurd? W pierwszej chwili tak właśnie sądziłem, z biegiem czasu mój negatywny entuzjazm nieco jednak stopniał, o czym opowiem Wam w dalszej części artykułu. Krótko temat technicznej strony PocketBook Ultra ujmując – to czytnik o bardzo kompaktowych wymiarach, w którym zamontowano ekran e-ink Carta (e-ink trzeciej generacji). Dokładnie to samo rozwiązanie zastosowano w omawianym niedawno Touch Lux 3. Jest to aktualnie bardzo popularny wyświetlacz, którego spotkamy chyba we wszystkich modelach w cenie około 500zł.

Ultra występuje w trzech wersjach kolorystycznych: białej, ciemnobrązowej i omawianej tutaj - szmaragdowej. Szybka analiza rynku wskazuje, że wersja biała jest najtańsza, a jej cena zaczyna się od około 560zł, co jest poziomem akceptowalnym. Pozostałe dwie szaty wymagają dołożenia około stu złotych, co z drugiej strony jest już przesadą, bacząc na rojącą się wokoło konkurencję. PocketBook musi być zatem Ultra-ciekawy, w przeciwnym wypadku nikt nie weźmie go w dłoń.

Tym razem w roli punktu odniesienia wystąpi bardzo popularny Amazon Kindle Paperwhite, o którym pobieżnie wspominałem na łamach naszego serwisu. W niniejszym artykule czytnikowi amerykańskiej księgarni przyjrzę się jednak trochę bliżej.

poprzednia strona (Książka zaklęta w liczbach)    -   następna strona (Rzut okiem)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?
 
 » Książka zaklęta w liczbach
 » Rzut okiem
 » Oprogramowanie główne
 » Dodatki
 » Fizyczność
 » Z punktu widzenia czytelnika
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »