Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?
    

 

Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?


 Autor: NimnuL | Data: 26/06/15
     

Rzut okiem


(kliknij, aby powiększyć)

PocketBook dał swojemu dziecku bardzo skromną wyprawkę, która zaczyna się na sztywnym przewodzie USB, a kończy na krótkiej instrukcja obsługi. Za każdym razem w takiej sytuacji marudzę, że producent poskąpił zwykłego, ochronnego etui-okładki. Po taki „luksusowy” dodatek możemy sięgnąć w sklepie producenta. Drogo. W nielicznych innych miejscach ceny potrafią oscylować w okolicach 75zł. Nadal drogo. I w tym miejscu pojawia się pierwsza zasadnicza różnica pomiędzy Kindle Paperwhite. Amazon wyposażył swój sprzęt równie skromnie, z tą tylko różnicą, że rynek szybko się dostosował, w wyniku czego okładkę idealnie pasującą do czytnika można kupić już za 25zł z przesyłką, i będzie to etui z magnesem (funkcja wybudzania), o co PocketBook w dedykowanym etui nie zadbał.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Najnowszy czytnik szwajcarskiej firmy odznacza się elegancką, nieco wyrafinowaną stylistyką. Część frontowa jest tutaj analogiczna jak w innych modelach tego producenta – pod sześciocalowym wyświetlaczem dotykowym znajdują się cztery fizyczne przyciski. Na dolnej krawędzi umieszczono mały włącznik, port miniUSB oraz microSD oraz wyjście Jack 3.5mm. Na narożniku znalazł się otwór do nawleczenia sznurka. W tylnej części na bocznych krawędziach ulokowano fizyczne przyciski do przewracania stron. W lewym dolnym rogu patrzy na nas oczko aparatu oraz biały LED.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wizualnie, Paperwhite wygląda topornie – gruba ramka otaczająca ekran w zestawieniu z Ultra sprawia wrażenie sprzętu z poprzedniej generacji. PocketBook jest nie tylko zgrabniejszy, ale też zauważalnie lżejszy niż Kindle. Czytnik Amazon wydaje się być całkowicie nagi – jedyny przycisk to ten włączający urządzenie, a umieszczony na dolnej krawędzi. Tam też znalazł się port miniUSB. W teorii hybrydowe rozwiązanie sterowania w PocketBook powinno sprawdzić się znacznie lepiej niż w Paperwhite lub jakimkolwiek innym, wyłącznie dotykowym urządzeniu. Połączenie przycisków i dotyku wzorowo zdało egzamin w modelu Touch Lux 3, a Ultra daje nam do wyboru aż cztery sposoby przewracania stron (1 – przyciski pod ekranem, 2 – przyciski na krawędzi, 3 – dotyk, 4 – szuranie po ekranie).


(kliknij, aby powiększyć)

Działanie przycisków można dowolnie konfigurować. Tutaj tłumacze zajrzeli jednak po ciemku.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?
 
 » Książka zaklęta w liczbach
 » Rzut okiem
 » Oprogramowanie główne
 » Dodatki
 » Fizyczność
 » Z punktu widzenia czytelnika
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »