Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?
    

 

Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?


 Autor: NimnuL | Data: 26/06/15

Oprogramowanie główne

Podobnie jak w omawianych przeze mnie wcześniejszych PocketBookach (Aqua oraz Touch Lux 3) producent zastosował dokładnie to samo oprogramowanie wraz z przyległościami. Czytnik przyjechał do mnie z FW w wersji 5.3, w między czasie pojawiła się nowsza wersja – 5.7.


(kliknij, aby powiększyć)

Aktualizacja oprogramowania jest całkowicie automatyczna i sprowadza się do wybrania odpowiedniej opcji: aktualizacji przez wi-fi (nie działała) lub aktualizacji z pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej. Cały proces trwał kilka minut i zakończył się sukcesem. Lista dokonanych zmian i poprawek znajduje się w anglojęzycznym pliku umieszczonym na stronie producenta. Oprócz drobiazgów w tle, aktualizacja dodaje skaner kodów ISBN, o czym za chwilę.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

W głównym oknie mamy widok na zbiory książek, a także poziom naładowania akumulatora, datę i godzinę oraz informację o włączonym oświetleniu. Dolne menu daje dostęp do szeregu dodatkowych aplikacji oraz gier, natomiast górny pasek pozwala na regulację natężenia światełka oraz kilka dodatkowych opcji. Mnogość dostępnych ustawień jest przytłaczająca, a miłośnicy dostosowywania urządzeń pod własne upodobania powinni czuć się dopieszczeni. W głównym oknie mamy widok na zbiory książek, a także poziom naładowania akumulatora, datę i godzinę oraz informację o włączonym oświetleniu. Dolne menu daje dostęp do szeregu dodatkowych aplikacji oraz gier, natomiast górny pasek pozwala na regulację natężenia światełka oraz kilka dodatkowych opcji. Mnogość dostępnych ustawień jest przytłaczająca, a miłośnicy dostosowywania urządzeń pod własne upodobania powinni czuć się dopieszczeni.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

To, co prezentuje PocketBook jest dokładnym przeciwieństwem tego, co oferuje Kindle. Amazon, na wzór Apple zdaje się wiedzieć lepiej czego potrzebuje użytkownik, a wynikiem tego jest bardzo skromny zestaw opcji. O jakichkolwiek aplikacjach i grach nie ma tu mowy. Do wyboru jest podgląd książek w postaci okładek lub tekstu oraz garstka podstawowych (ale wystarczających) ustawień.

W tym miejscu warto zauważyć, że w przeciwieństwie do Paperwhite, czytniki PocketBook udostępniają oprogramowanie w języku polskim i to dość przyzwoicie napisanym (z drobnymi pominięciami). Nie jest to bez znaczenia dla wielu rodzimych użytkowników, a przy tym świadczy o poważnym traktowaniu naszego rynku przez producenta. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dwuletni okres gwarancyjny obejmujący Ultra - przez wzgląd na istnienie oficjalnego dystrybutora. Nabywcy Kindle mogą o tym tylko pomarzyć.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test PocketBook Ultra - o jeden krok za daleko?
 
 » Książka zaklęta w liczbach
 » Rzut okiem
 » Oprogramowanie główne
 » Dodatki
 » Fizyczność
 » Z punktu widzenia czytelnika
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »