Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test, porównanie Radeon R9 270X GeForce GTX 760 (2GB)
    

 

Test, porównanie Radeon R9 270X GeForce GTX 760 (2GB)


 Autor: DYD | Data: 13/12/13
     

Podsumowanie

Podsumowując właściwości bohaterów naszego testu warto zauważyć, że karty posiadają bardzo dobre jednostki chłodzące, które podczas wytężonej pracy nie spowodują zbytnio irytującego hałasu i pozostawią kartę graficzną w bezpiecznej temperaturze. Warto pochwalić GTX 760, który przy bezczynności schodzi do bardzo niskiego poziomu zegara (135MHz), co przekłada się na nieco niższy pobór mocy od R9 270X, który w "idle" chodzi przy 300MHz. Zadowoleni mogą być także fani podkręcania, gdyż obie karty dają dodatkową przestrzeń na zwiększanie wydajności i poprawa o 5% jest łatwa do uzyskania. Możemy liczyć również na wsparcie przy dekodowaniu wideo, choć to zależne jest od współpracy danej aplikacji z konkretnym układem, co np. widać przy GTX 760, który raz świetnie sprawdził się w CyberLink MediaEspresso 6.7, ale później odmówił współpracy z Media Converter 8. A jak wypadła kwestia wydajności, zwłaszcza względem ceny?

Po serii testów i porównań mamy już dość wyraźny obraz sytuacji przedstawiających możliwości obu testowanych kart. Obydwie karty prezentują duże zapas mocy, choć znalazły się tytuły (choćby Crysis3) , które je dość mocno przycisnęły do muru przy 1080p/MSAA8x i maksymalnych detalach. Nie ulega wątpliwości, że układ GeForce GTX 760 oferuje większą wydajność od swojego konkurenta, jednak trzeba za niego wyłożyć większą kwotę. Znajdą się jednak tytuły, gdzie układ Radeon R9 270X sprawdzi się lepiej, a w innych wyniki będą zbliżone. Jednak w większości testowanych gier mniej lub bardziej na prowadzenie wysuwa się GeForce. Jest jednak cena tego prowadzenia. Oprócz nieco większego apetytu na prąd, co można sobie darować, koszt najtańszych kart z GTX 760 2GB jest o blisko 200zł droższy od Radeona R9 270X 2GB. Mowa o wersjach najtańszych, niepodkręconych i z referencyjnym chłodzeniem. W naszym teście wystąpiły karty niereferencyjne i firmowo podkręcone. Model Sapphire Toxic 2GB GDDR5 R9 270X ma bardzo mocno pchnięte zegary w górę, jednak jego cena też jest baaardzo wysoko ustawiona. W konfrontacji z kartą Gigabyte GV-N760OC-2GD droższą jedynie o 60zł, Sapphire musi raczej zejść z ceny aby być konkurencyjnym. W obecnych cenach tych dwóch kart lepszym wyborem będzie Gigabyte GV-N760OC-2GD.

Podsumowanie

Podsumowanie

(*) Aktualizacja: co do karty Gigabyte GTX 760, to producent układu dla użytkowników kupujących nowe karty graficzne od GTX 660 do GTX 760 oferuje dwie gry za darmo: Assassin’s Creed IV Black Flag oraz Tom Clancy's Splinter Cell Blacklist.

poprzednia strona (Podkręcanie, pobór mocy, temperatury)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test, porównanie Radeon R9 270X GeForce GTX 760 (2GB)
 
 » Sapphire Toxic 2GB GDDR5 R9 270X
 » Gigabyte GV-N760OC-2GD
 » Testy
 » Podkręcanie, pobór mocy, temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

GIGABYTE Polska      GIGABYTE Polska

Sapphire, Inc.      Sapphire, Inc.