Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test mini-PC Beelink Pocket P1 z Windows 8.1 za 108USD
    

 

Test mini-PC Beelink Pocket P1 z Windows 8.1 za 108USD


 Autor: DYD | Data: 01/06/15

Uruchamiamy Pocket P1 i specyfikacja techniczna

Aby rozpocząć pracę z P1 należy podpiąć kablem micro-HDMI dowolny wyświetlacz wyposażony w gniazdo HDMI (albo skorzystać z przejściówki i np. podłączyć przez DVI). Następnie podpiąć zasilanie pod micro-USB, podłączyć myszkę i klawiaturę przez USB, aby móc komunikować się z urządzeniem i to wszystko. Za pierwszym odpaleniem, system się załadować i wykrył urządzenia USB (mysz i klawiaturę). Niestety podczas późniejszej próby urządzania USB nie zostały wykryte i nastąpił "mały" problem z portami USB. Okazało się, że żadne urządzenie nie chce zostać wykryte w porcie USB (obojętnie czy to myszka, klawiatura czy pendrive). Slot micro-SD działał poprawnie. Tak więc system można było jedynie uruchomić, uśpić tudzież zamknąć. W końcu znalazłem rozwiązanie, poprzez zewnętrzny HUB USB3.0, który miał dodatkowe zasilanie. Widać nasz mały PC ma jakiś problem z poprawnym podaniem zasilania dla portów USB, które bez pomocy aktywnego HUB-a czasem pracują a czasem nie. Kiedy jednak jest HUB aktywny, wówczas zawsze nasze porty USB działały bez zarzutu. Jest to jednak jakiś problem do zweryfikowania, być może pomoże jeszcze reinstall systemu, ale to sprawdzimy później.

Tak oto wygląda nasz P1 w akcji, można oczywiście skorzystać z bezprzewodowych połączeń, np. przez Bluetooth dla sparowania klawiatury i myszki.


Pocket P1, zagadka, gdzie jest tu komputer :) (kliknij, aby powiększyć)


Pocket P1 z kablami (kliknij, aby powiększyć)

Można wejść do Biosu poprzez klawisz "delete" na klawiaturze. Ustawień w Biosie jest bardzo dużo, w większości są to bardzo niskopoziomowe ustawienia, ale dla kogoś kto chciałby sobie pogrzebać w ustawieniach i ma o tym pojęcie może być to ciekawostka. Można zmieniać niektóre parametry dla procesora i układu graficznego. Poniżej trzy przykładowe zrzuty ekranu z Biosu, a pozostałe zakładki można przejrzeć pobierając plik zip.


Zakładki BIOSu w Beelink Pocket P1 (kliknij, aby powiększyć)

Na koniec tego rozdziału zapraszam do prześledzenia specyfikacji technicznej Beelink Pocket P1.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test mini-PC Beelink Pocket P1 z Windows 8.1 za 108USD
 
 » Wstęp, wyposażenie i wygląd Beelink Pocket P1
 » Uruchamiamy Pocket P1 i specyfikacja techniczna
 » Testy: część pierwsza
 » Testy: część druga
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »