Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Następca tronu - Test Creative Aurvana Live!2
    

 

Następca tronu - Test Creative Aurvana Live!2


 Autor: NimnuL | Data: 15/11/13

Praktyka

Zanim przejdę do najważniejszej części tej recenzji, kilka słów na temat komfortu użytkowania - bo przecież bez zapewnienia odpowiedniej wygody z przyjemności odsłuchu będą nici.

Docisk do głowy dobrano w sposób właściwy, żeby nie powiedzieć – idealny. Producentowi udało się wypracować kompromis pomiędzy odpowiednim trzymaniem się słuchawek głowy, a siłą nacisku do uszu. Na domiar dobrego jak na słuchawki zamknięte, bardzo przyzwoicie przedstawia się również wentylacja uszu. W rezultacie z CAL!2 spędzałem nawet po 3 godziny bez przerw - bez najmniejszego nawet uczucia zmęczenia. Równie pozytywne odczucia w tej kwestii miałem jeszcze w przypadku AKG K550 oraz NuForce HP-800, natomiast na dodatkową korzyść Creative przemawia wyraźnie niższa waga.

Izolacja akustyczna przedstawia się tu po prostu na dobrym poziomie, choć od konstrukcji stworzonej z myślą o odsłuchu poza domem oczekuję więcej. Jest tu wyraźnie lepiej niż w przypadku NuForce HP-800, ale zauważalnie gorzej niż np. w Brainwavz HM5 lub Monster N-Pulse. Poziom pasywnego tłumienia dźwięków otoczenia jest w efekcie zbliżony do Sennheiser HD380Pro oraz AKG K550.

Kontynuując kwestie użytkowe, kilka słów o pilocie w montowanym w przewód. Nie ma tu za wiele do omawiania, ale kilka słów się należy. Analogowy suwak głośności pracuje z lekkim, wyczuwalnym oporem – na mój gust zbyt małym. Jego praca nie wprowadza żadnych zakłóceń oraz zmian w balansie kanałów. Za jego pośrednictwem nie udaje się jednak wyciszyć dźwięku całkowicie, w tle nadal będzie się cicho sączyć muzyka. Mikrofon ma właściwą czułość, w zupełności wystarczającą do rozmów. W niczym nie odbiega tutaj od zestawu słuchawkowego dołączanego do telefonów lub np. do mikrofonu wbudowanego w przewód Monster N-Pulse. Całość poprawnie współpracuje z urządzeniami, w których ma zastosowanie czterostykowy Jack 2,5mm.

System składania słuchawek wydaje się być praktyczny i szybki, a przy tym wzbudza zaufanie z punktu widzenia trwałości tego rozwiązania.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Następca tronu - Test Creative Aurvana Live!2
 
 » Suche fakty
 » Obraz
 » Praktyka
 » Dźwięk
 » Wniosek
 » Creative-Aurvana-Live!2 review
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »