Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Microsoft Sculpt: Ergonomic Keyboard oraz Comfort Desktop
    

 

Test Microsoft Sculpt: Ergonomic Keyboard oraz Comfort Desktop


 Autor: NimnuL | Data: 24/01/14

Test Microsoft Sculpt: Ergonomic Keyboard oraz Comfort DesktopZ miłości do ergonomii. Nie będę ukrywał - produkty Microsoftu darzę sporą sympatią już od bardzo dawna. Cenię je za bardzo istotny wkład w wygodę i ergonomię sposobu porozumiewania się z komputerem – producent z Redmond ma w tym temacie wieloletnie doświadczenie. Skupiając się wyłącznie na myszkach, nie sposób nie wspomnieć leciwej już, Intellimouse Explorer oraz jej nowszego wydania w postaci Comfort Mouse 6000, nie zapominajmy również o fikuśnej Natural Wireless Laser Mouse 6000. Mówiąc o klawiaturach, z pewnością warto nadmienić takie modele jak: Comfort Curve 2000 wraz z jego następcą, wersją 3000, a także Wireless Comfort Desktop 5000. Wszystko zaczęło się jednak wiele lat temu, od takiej jednej, nazwanej po prostu Natural Keyboard, którą to zastąpiły: Natural Keyboard Elite oraz Natural Keyboard Pro. Tą lekcję historii kończy znakomita, choć leciwa już Natural Ergonomic Keyboard 4000, która jak dotąd nie miała według mnie godnego następcy. Czyżby teraz miało się to zmienić? Wszystko wskazuje na to, że inżynierowie i projektanci Microsoft skupili się na bardzo ambitnym zadaniu - stworzenia nowoczesnych i ergonomicznych urządzeń, stworzonych z myślą o wirtuozach XXI wieku. Propozycje są dwie, obie z rodziny Sculpt: Ergonomic Keyboard to nowatorskie i odważne podejście do kwestii ergonomii w postaci dzielonej klawiatury, Sculpt Comfort Desktop jest natomiast nieco bardziej stonowaną propozycją dla bardziej powściągliwych użytkowników - ale nie tradycjonalistów. Moje dłonie nie mogą się już doczekać by opowiedzieć Wam swoją przygodę z tym sprzętem. Zapraszam.

Ergonomia w liczbach

Microsoft Sculpt: Ergonomic Keyboard Comfort Desktop
(kliknij, aby powiększyć)

Strony producenta: Niestety wersja polska strony nie została zaktualizowana o najnowsze produkty.

Spec icrosoft Sculpt: Ergonomic Keyboard Comfort Desktop

Microsoft Sculpt: Ergonomic Keyboard Comfort Desktop

* Sculpt Comfort Desktop nie jest jeszcze powszechnie dostępny w polskiej dystrybucji, w chwili pisania niniejszej recenzji, zestaw ten znalazłem w jednym tylko sklepie. Rekomendowana cena producenta wynosi natomiast 80$, zatem idąc tym tropem dalej i porównując sugerowaną kwotę za Ergonomic Desktop wynoszącą 130$ oraz końcową kwotę w Polskich sklepach, wnoszę, że Comfort Desktop powinien kosztować bliżej 200zł, a wyższa kwota spowodowana jest zwyczajnie brakiem konkurencji wśród sprzedawców. Zwracam w tym momencie Waszą uwagę na fakt, iż klawiaturę oraz myszkę można zakupić osobno, wówczas cena zestawu wyniesie 250zł (140zł klawiatura oraz 110zł gryzoń). Co ciekawe, osobno zakupiona myszka Sculpt Comfort komunikuje się z komputerem za pośrednictwem Bluetooth, a ta z zestawu wymaga już dedykowanego odbiornika. Cóż, w obecnych warunkach, zakup tego kompletu zwyczajnie nie ma uzasadnienia. Wersji Sculpt Ergonomic Desktop na razie nie uda się kupić w kawałkach - na Polskim rynku dostępny jest tylko gryzoń Sculpt Ergonomic Mouse, którego ceny zaczynają się od 170zł. Sama klawiatura z tego zestawu nie występuje jeszcze w Polskiej dystrybucji, natomiast sugerowaną cenę producenta ustalono na 81USD, co na Polskim rynku powinno przełożyć się na okolice 200zł, jeśli w ogóle ten produkt trafi na nasze półki sklepowe. Kupno zestawu Ergonomic Desktop w obecnej cenie około 320zł jest zatem zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Zagłębiając się w dane techniczne serwowane przez producenta, można doszukać się wzmianki o żywotności klawiszy w sekcji QWERTY, oszacowanej na aż 5mln naciśnięć dla wersji Ergonomic oraz szalone 20mln dla wersji Comfort. Zwykle ta wartość dla klawiatur waha się w okolicy 1mln. Już na wstępie daje to, zatem poczucie obcowania ze sprzętem zaprojektowanym do długotrwałej i intensywnej pracy.

poprzednia strona (Ergonomia w liczbach)    -   następna strona (Nacieszmy oczy)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Microsoft Sculpt: Ergonomic Keyboard oraz Comfort Desktop
 
 » Ergonomia w liczbach
 » Nacieszmy oczy
 » 123 próba klawiatury
 » Udało się?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »