Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja dwuzatokowego NAS-a Asustor AS-302T z HDMI
    

 

Recenzja dwuzatokowego NAS-a Asustor AS-302T z HDMI


 Autor: DYD | Data: 04/02/14

Recenzja dwuzatokowego NAS-a Asustor AS-302T z HDMIASUS posiada własny segment zajmujący się pamięciami masowymi, a konkretnie dyskami sieciowymi wraz z akcesoriami. Dział ten to odrębna marka nosząca nazwę Asustor, do której zalicza się m.in. dwuzatokowy serwer dyskowy o oznaczeniu AS-302T. Model firma kieruje dla użytkownika domowego o zaawansowanych wymaganiach (w oryginalne 'Home to Power User'). Wyróżnia się on możliwościami multimedialnymi, dzięki aplikacji XBMC i wyposażeniu w port HDMI, a także opcjonalnym pilotem. Wyposażany w CPU Intel Atom Dual Core 1.6GHz oraz 1GB pamięci DDR3 pracuje przy wykorzystaniu oprogramowania ADM (ASUSTOR Data Master), które obecnie jest dostępne w nowej wersji 2.1 Beta. Czym charakteryzuje się Asustor AS-302T i co nowego posiada soft ADM 2.1 Beta, o tym w niniejszym artykule. Zapraszam.

Asustor AS-302T specyfikacja i wygląd

W modelu AS-302T mamy klasyczną konstrukcję obudowy, z miejscem na dwa dyski montowane pionowo. Pamięć masową instalujemy na specjalnych tackach, które posiadają otwory zarówno dla dysków 3.5 oraz 2.5 cala. Obydwa standardy dysków montowane są przy użyciu śrub, dla każdego dysku po 4 sztuki. Szkoda że nie ma rozwiązania beznarzędziowego, jak np. w modelach Synology, upraszcza to montaż, kiedy często zmieniamy dyski. Po zamontowaniu dysków, tacki sprawnie i szybko wsuwane są do obudowy, a następnie poprzez zatrzask, zostają unieruchomione w obudowie. Jakość wykonania i zastosowane materiały w obudowie AS-302T są na wysokim poziomie i nie ma się do czego przyczepić.

Z przodu obudowy umieszczono dwa przyciski - włącznik/wyłącznik urządzenia oraz przycisk 'One Touch Backup' do szybkiego wykonania backupu, który wcześniej utworzymy (np. z pamięci podpiętej do USB). Mamy też tutaj jeden port USB3.0. Przydałby się także port kart flash SD. Front obudowy zawiera również zestaw diod sygnalizujących pracę urządzenia, których intensywność można regulować oprogramowaniem (włącznie z całkowitym wyłączeniem). Z przodu jest także czujka portu podczerwieni, którą można wykorzystać po dokupieniu opcjonalnego pilota o nazwie Asustor Remote Control.

Przechodzimy na tył naszego NAS-a, gdzie oprócz wylotu powietrza poprzez wentylator 70 mm, znajdziemy dwa porty USB2.0, jeden USB3.0, gniazdo sieciowe LAN 10/100/1000 oraz slot zabezpieczenia typu Kensington (możliwa do przypięcia linka antykradzieżowa). Z rzeczy multimedialnych AS-302T wyposażono w gniazdo Audio 3.5 mm (można tam podpiąć głośniki stereo lub słuchawki) oraz port HDMI 1.4a (1080p), umożliwiający podłączenie NAS-a pod dowolny wyświetlacz wyposażony w złącze HDMI. Urządzenie także wspiera urządzenia Bluetooth, typu myszki, klawiatury czy zestawy audio, jednak wymaga w tym celu jednego z czterech aktualnie wspieranych adapterów Bluetooth na USB (obecnie jest wsparcie dla Esense D401 mini Bluetooth, IOGEAR Bluetooth 4.0 USB Micro Adapter (GBU521), SEEHOT Bluetooth V4.0 SBD-40 oraz WELL-WHOLE WED-210V4). Można również bezproblemowo podłączyć do NAS-a klawiaturę czy myszkę poprzez USB (zarówno w wersji przewodowej jak i bezprzewodowej).

W zestawie z AS-302T znajdziemy płytę z oprogramowaniem, zewnętrzny zasilacz sieciowy 60 W (DPS-60PB A), śruby montażowe dla dysków 3.5/2.5 cala, krótką ulotkę i kabel LAN. Jako dodatkowy zakup firma proponuje prosty bezprzewodowy pilot (zasilany dwoma paluszkami AAA) na podczerwień oferujący kilka podstawowych przycisków do sterownia w aplikacji ASUSTOR Portal. Zamiast niego można korzystać z dowolnej myszki czy klawiatury. Spójrzmy teraz jak prezentuje się AS-302T przed obiektywem.

Asustor AS-302T
Opakowanie Asustor AS-302T (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Zestaw wyposażenia standardowego w AS-302T (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Widok od frontu (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Widok od góry (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Widok od lewej strony (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Spód urządzenia a tam cztery, małe gumowe nóżki, mimo tego NAS stoi stabilnie (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Tył AS-302T (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Tacki na dyski (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Dyski zamontowane w tackach (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Sloty w obudowie, w których umieszczamy tacki z dyskami (kliknij, aby powiększyć)

Asustor AS-302T
Proces montażu tacek w urządzeniu Asustor AS-302T

Asustor AS-302T
Specyfikacja techniczna Asustor AS-302T


poprzednia strona (Asustor AS-302T specyfikacja i wygląd)    -   następna strona (NAS AS-302T startuje)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja dwuzatokowego NAS-a Asustor AS-302T z HDMI
 
 » Asustor AS-302T specyfikacja i wygląd
 » NAS AS-302T startuje
 » AS-302T w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »