Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
RECENZJE | Recenzja Ozone Blast OceloteWorld 7.1 - słuchawki do grania
    

 

Recenzja Ozone Blast OceloteWorld 7.1 - słuchawki do grania


 Autor: Liluh | Data: 03/06/15
     

Słucham i myślę

Przejdźmy do dźwięku i porównajmy parametry techniczne obu modeli słuchawek.

Widać wyraźnie, że Onda Pro jest mocniej dopakowana różnorakimi opcjami. Jest DSP i X-Surround, a mikrofon posiada wyciszenie szumów. Blast OceloteWorld ma tylko 7.1 Virtual Surround Sound, a mikrofon nie posiada opcji wyciszania szumów (chociaż poza tym jest prawdopodobnie taki sam). Okazuje się też, że wbrew pozorom, Onda Pro są lżejsze, jeśli nie doliczymy kabla, a z nim tylko o 8 gram cięższe. Ciekawiej robi się gdy spojrzymy na parametry; przetworniki, impedancja oraz czułość. Widać, że Ocelote ma trochę lepsze osiągi.

Czy tak jest w praktyce? Mimo fajnego oprogramowania pozwalającego na regulację poszczególnych tonów (o czym za chwilę), nieco większego kopa, dźwięk dawany przez ocelotki pozostawia sporo do życzenia. Wrażenie było takie, że był on mniej czysty na wysokich tonach niż w przypadku Onda Pro i też niekoniecznie robiący wrażenie w basach czy sopranach. Praktycznie rzecz biorąc, jako tako jest tylko na średnich tonach. Fakt, że w grach, zwłaszcza tych z dynamiczną akcją, te niedobory nie przeszkadzają ale już do słuchania muzyki oceloty się niestety nie nadają.

To dość zaskakujące, bo starsze OndaPro sprawują się pod tym względem znacznie lepiej. A czy reklamowany na pudełku 7.1 Virtual Surround Sound jest jakąś rekompensatą? Szczerze mówiąc, nie stwierdziliśmy zbyt wielu różnic w stosunku do X-surround ondy. System działa prawidłowo, daje wrażenie przestrzeni i pozwala na rozpoznanie kierunku, z którego dochodzi dźwięk i tyle. Trochę lepiej jest z oprogramowaniem.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Sterownik pozwala na kilka podstawowych rzeczy, regulację dźwięku, wybór predefiniowanego profilu ustawień (gra, film, muzyka itp.), symulacji środowiska (pokój, hala, jaskinia, cela itd.), zabawę equalizerem, a także kilka nadprogramowych. Jeśli chodzi o 7.1 VSS, pozwala na wygodne korygowanie ustawień wirtualnych głośników. Po prostu łapiemy ikonkę kursorem i korygujemy pozycję źródła dźwięku na planie okręgu (patrz obrazek). Fajne są też opcje mikrofonu, gdzie prócz standardowych regulacji, znajdziemy także efekt echo, oraz modyfikacje naszego głosu (potwór, postać z kreskówki, męski tembr, kobiecy alt). Bajer ten na pewno ucieszy młodszych odbiorców oraz youtuberów.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Ozone Blast OceloteWorld 7.1 - słuchawki do grania
 
 » Słowem wstępu
 » Ja gram, a niech świat się wali
 » Słucham i myślę
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »