Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test myszki Roccat Kone Pure Optical i Apuri Hub & Sense
    

 

Test myszki Roccat Kone Pure Optical i Apuri Hub & Sense


 Autor: Liluh | Data: 06/02/14

Test myszki Roccat Kone Pure Optical i Apuri Hub & Sense''Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił'' - cytat ten zna pewnie każdy, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tutaj o patriotyczne uniesienia ale o komputerową myszkę. A przynajmniej jestem pewien, że zgodziłby się ze mną każdy gracz komputerowy, który godzinami katuje elektronicznego gryzonia zdobywając kolejne fragi i posyłając żołnierzy do boju w polygonowych bitwach. Tym razem na warsztat wzięliśmy mysz Roccat Kone Pure Optical, rozgałęziacz USB wraz z ramieniem przytrzymującym kable o nazwie Roccat Apuri Hub oraz podkładka Roccat Sense. Zaczynamy.

Czy gryzoń gryzie, a skorpion żądli?

Niemiecka firma Roccat była już bohaterem naszych recenzji (Roccat Isku Fx Multicolor), więc debiut ma już za sobą. Tym razem zajmiemy się sprawdzeniem co wart jest ich flagowy produkt – myszka Roccat Kone Pure, w wersji Optical. Żeby było ciekawiej, opiszemy ją razem z dodatkowymi akcesoriami – podkładką Roccat Sense i drapieżnie wyglądającym hubem portów Roccat Apuri. Każdy z tych produktów można z powodzeniem używać samodzielnie, chociaż pełnia szczęścia nastąpi dopiero przy połączeniu ich w jedną, rozłożoną na biurku całość. Sprawdźmy co i jak.

Roccat Kone Pure Optical to poważna myszka dla zapalonego gracza. Co prawda jest to tylko nieco odmieniona wersja starszego modelu - Pure ale producent zapewnia, że nowa wersja daje lepszą responsywność i dokładność w działaniu. Oparta o 32-bitowy (72 Mhz) procesor Turbo Core V2, wyposażona w czujnik optyczny (led) o wysokiej czułości 4000dpi, 576 kB podręcznej pamięci do zapisywania makro, ledowe podświetlenie pozwalające na ustawienie jednego z 16,8 mln kolorów oraz siedem programowalnych przycisków. Do tego wykonano ją tak, by nie łatwo było ją zamęczyć. Poza solidnej jakości obudową, dorzucono także tytanowe pokrętło, a przewód łączący mychę z komputerem powleczono wytrzymałą osłonką materiałową.

Roccat Kone Pure Optical

Roccat Kone Pure Optical
Roccat Kone Pure Optical wraz z rozgałęziaczem Apuri Hub i podkładką Roccat Sense (kliknij, aby powiększyć)

Roccat Kone Pure Optical
(kliknij, aby powiększyć)

Roccat Kone Pure Optical
(kliknij, aby powiększyć)

Kone Pure Optical prezentuje się groźnie. Matowa czerń i podobnie mroczna szarość są eleganckie, ale budzą też skojarzenia z czymś innym, np.: bronią palną. Zwłaszcza, że umieszczone z tyłu obudowy wielkie logo (drapieżny kot – znak firmowy) standardowo błyska złowieszczą czerwienią, niczym śmiercionośny laser. Myszka jest profilowana i dobrze leży w prawej dłoni dzięki gumowej powierzchni bocznych ścianek. Przyciski (poza zwyczajowymi LMB&RMB) rozmieszczono uważnie i z wyczuciem, przez co nie „wchodzą w paradę” ale też łatwo po nie sięgnąć kciukiem lub palcem wskazującym. Na spodzie umieszczono lekko wypukłe ślizgacze, które zmniejsząc powierzchnię styczną redukują tarcie – dzięki temu myszka chodzi bardzo lekko. Gdyby Kone Pure Optical był gryzoniem, byłby twardym jak ściany kanału i bystrym jak płynąca nim woda szczurem. W tym pozytywnym znaczeniu.

Roccat Apuri Hub
Roccat Apuri Hub

Zresztą coś jest na rzeczy ponieważ do pary otrzymaliśmy inny, ciekawie wyglądający przedmiot – hub USB Apuri. Ten z kolei, stoi na szeroko rozstawionych nóżkach z wysoko uniesionym gumowym wysięgnikiem. Wygląda, wypisz wymaluj, jak czarny skorpion w pozycji bojowej. Jeśli tylko skorpiony mogłyby świecić na niebiesko. Szczęśliwie, „żądło” jest gumowe i służy za pomysłową prowadnicę do kabla od myszki lub joysticka, tak by nie plątał się pod dłonią i nie zwijał podczas grania.

poprzednia strona (Czy gryzoń gryzie, a skorpion żądli?)    -   następna strona (Zęby i pazurki - czyli machamy ogonem)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki Roccat Kone Pure Optical i Apuri Hub & Sense
 
 » Czy gryzoń gryzie, a skorpion żądli?
 » Zęby i pazurki - czyli machamy ogonem
 » Roccat Apuri i Sense - czy jest sens?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »