Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test myszki Roccat Kone Pure Optical i Apuri Hub & Sense
    

 

Test myszki Roccat Kone Pure Optical i Apuri Hub & Sense


 Autor: Liluh | Data: 06/02/14
     

Roccat Apuri i Sense - czy jest sens?

No tak, ale rozpisaliśmy się na temat samej myszki, a tutaj trzeba coś więcej napisać o dodatkowych akcesoriach jakimi są skorpionowate Apuri i szeroki jak perski dywan Sense. Zacznijmy od tego pierwszego.

Nietypowy wygląd na pewno przyciąga wzrok. Nie jest nudny, a to już coś. Robiący za podstawę trójnóg jest stabilny i utrzymuje urządzenie w miejscu. Na pochwałę zasługuje też to, że hub wyposażony został we własny zasilacz podający prąd (2A) do wszystkich czterech portów. Tym samym odciążamy komputer, bez problemów podłączając nawet mocno energożerne urządzenia. Przy zatrważającej ilości urządzeń mobilnych ładowanych poprzez USB, to naprawdę dobra opcja. Jeśli nie są nam potrzebne dodatkowe ampery, zasilacz można odłączyć korzystając tylko z zasilania komputerowego. Osoby zachowujące „umiarkowany” porządek na swoich biurkach na pewno docenią tzw. „bungee”, gumową łapkę przytrzymująca kabelek myszki tak by się nie plątał. Kogo wysięgnik denerwuje, może go zdjąć, tutaj także dano nam wybór. Żeby jednak nie było za różowo, powiemy o straszliwie irytującej funkcji Apuri – jest nią wiecznie dające po oczach, niebieskie podświetlenie. Światełka u góry są trzy (w każdym kierunku), a u dołu umieszczono jeszcze jedno. Nie ma więc takiej pozycji, z której hub nie omiatał by nas swym cudownym blaskiem. Sposobem na to ustawiczne wypalanie oczu jest niestety tylko postawienie huba poza zasięgiem wzroku. To spory minus, o którym lojalnie uprzedzamy. Kolejna sprawa, to raczej średniej jakości wykonanie. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku ale zdarzyło nam się nieszczęśliwie strącić Apuri z półki stolika komputerowego. Spadł on mniej więcej 30 cm po czym wylądował zupełnie nieszkodliwie na wykładzinie dywanowej. Okazało się jednak, że upadek był dla Apuri groźniejszym niż się wydawało. Pękła jedna z nóżek i trzeba było ją sklejać. Nie bardzo wiemy czy Apuri powinno być za to zminusowane, ale raczej powinno wytrzymywać takie zdarzenia. Winna jest prawdopodobnie sama „pająkowata” konstrukcja. Cóż, najwyraźniej albo wygląd albo odporność.

Odporna na złamania jest za to podkładka Roccat Sense. Wielka jak Morze Czarne – 280x400mm, przy grubości jedynie 2mm, świetnie sprawdza się jako poletko do hasania myszki. Pokryta specjalną tkaniną daje znikome tarcie, a gumowe podłoże trzyma ją w miejscu. Nasza podkładka to niebieski Meteor Blue ale do wyboru jest też srebrzący się Chrome Blue. Różnica między nimi to nie tylko kolor ale też i motyw.

Apuri kosztuje ok. 99 złotych, a Roccat Sense ok. 67 zł, nie są to najtańsze propozycje na rynku ale nie są to też ceny zaporowe. Nad Apuri można się zastanowić bo gusta są różne, ale Sense to świetna podkładka na parę ładnych lat, warta swojej ceny.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki Roccat Kone Pure Optical i Apuri Hub & Sense
 
 » Czy gryzoń gryzie, a skorpion żądli?
 » Zęby i pazurki - czyli machamy ogonem
 » Roccat Apuri i Sense - czy jest sens?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »