Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test SSD OCZ Vertex 450 256GB versus 6 konkurentów
    

 

Test SSD OCZ Vertex 450 256GB versus 6 konkurentów


 Autor: DYD | Data: 23/10/13

Test SSD OCZ Vertex 450 256GB versus 6 konkurentówOCZ w swojej najnowszej, piątej serii dysków SSD Vertex 450 pożegnał się z kontrolerami firmy Sandforce i Marvel, na rzecz wyrobu teamu z PLX Technology, który został przejęty przez OCZ. Firma więc niejako wraca do korzeni, gdyż pierwszy model z rodziny Vertex także wykonany był na kontrolerze Indilinx. OCZ zadbał również o odpowiedni zapas pamięci NAND oraz kompleksowe zaprojektowanie układu scalonego w typie ASIC. A jaki wyszedł z tego finalny produkt, o tym dowiecie się z niniejszej recenzji modelu Vertex 450 o pojemności 256GB. Zapraszamy.

Wstęp

Na początek trochę historii. Firma OCZ początkowo zajmowała się produkcją pamięci RAM oraz pamięci flash typu pendrive. Jednak już od początku istnienia technologii dysków SSD firma była mocno aktywa na tym polu. Pierwszy model napędów SSD z rodziny Vertex został wydany w 2009 roku i zbudowany był na kontrolerze Indilinx, a sam dysk pracował z interfejsem SATA 2. Oficjalna premiera została przesunięta z 2008 roku, gdyż dopracowanie firmware'u dla kontrolera wymagało więcej czasu. Wówczas oferowane były modele pierwszej serii Vertex o pojemnościach 30, 60, 120 oraz 250 GB. Następnie był mariaż z producentem kontrolerów SandForce w postaci modeli Vertex 2 (2010 rok / SATA2) i Vertex 2 (2011/SATA3). Z kolei model Vertex 4 wypuszczony w zeszłym roku bazował na kontrolerze Marvella wyposażonym w firmware OCZ. Na przełomie 2012 i 2013 roku w firmie OCZ nastąpiły zmiany, zakończono produkcję pamięci RAM i flash, a w portfolio firmy pozostały napędy SSD dla rynku konsumenckiego i korporacyjnego, włącznie z bardzo wydajnymi o drogimi kartami PCI Express (PCIe) SSD. Pozostał jeszcze dział zasilaczy do komputerów PC, jednak przesuwany jest on w kierunku marki PC Power & Cooling.

Obecnie najnowsza edycja napędu SSD OCZ Vertex 450 ogłoszona 23 maja 2013 roku wyposażona została w kości pamięci typu MLC Nand Flash, wytworzone w 20 nanometrowym procesie litograficznym i kontrolowane przez układ Indilinx Barefoot 3 M10. Kontroler został przygotowany przez zespół z firmy PLX Technology, który na mocy umowy z OCZ został przejęty w celu stworzenia własnego układu właśnie na potrzeby serii dysków Vertex 450. Dzięki wsparciu teamu z PLX Technology udało się firmie OCZ w całości zaprojektować układ kontrolujący pracę napędu SSD, a odpowiednie zapasy paczek pamięci NAND flash mają przyczynić się do lepszej kontroli nad kompleksową produkcją, dostawami, niezawodnością, wsparciem i obsługą nowej serii Vertex. Firma obecnie posiada zespoły R&D w San Jose i Irvine w stanie Kalifornia, a także w Milton Park w Wielkiej Brytanii i Izraelu (Tel Awiw).

poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (OCZ Vertex 450 256GB)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test SSD OCZ Vertex 450 256GB versus 6 konkurentów
 
 » Wstęp
 » OCZ Vertex 450 256GB
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »