Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
RECENZJE | Test Shuttle OmniNAS KD22 - sprawny, budżetowy NAS
    

 

Test Shuttle OmniNAS KD22 - sprawny, budżetowy NAS


 Autor: DYD | Data: 21/03/14

Test Shuttle OmniNAS KD22 - sprawny, budżetowy NASKilka miesięcy poznaliśmy KD20, pierwszy model dwuzatokowego serwera NAS od firmy Shuttle. Teraz mamy okazję przyjrzeć się edycji bardziej usprawnionej, jednak podobnie jak poprzednik, wyróżniający się łatwą obsługą, nie przeładowany ilością funkcji i usług, za to dostępny w całkiem atrakcyjnej cenie w okolicach 600zł. Model Shuttle OmniNAS KD22 to dwuzatokowy NAS, który ma zachęcić do użytkowania właśnie prostotą obsługi, serwując przy tym takie usługi jak prywatna chmura (dostęp zdalny do plików udostępnionych na serwerze NAS w sieci lokalnej i przez Internet), serwer DLNA (do filmów/zdjęć), FTP, torrent, dostęp przez aplikację mobilną i całkiem niezłą specyfikacją. Dodatkowo pomogą przy tym wbudowane W-Fi, porty USB3.0 i SD. Jak wypadł KD22 w swoich zastosowaniach? O tym w niniejszym artykule.
     

Shuttle OmniNAS KD22 dane techniczne

KD22 to trzeci model serwerów NAS firmy Shuttle, oferowanych pod wspólną nazwą OmniNAS. Ich wspólna cecha, to łatwość obsługi, dostępność tylko podstawowych usług i atrakcyjna cena. Wszystkie są dwuzatokowe, maja podobną konstrukcję, zaś różnice występują w danych technicznych oraz oferowanych funkcjonalnościach. Poniżej prezentujemy angielskojęzyczną tabelę ilustrującą różnice pomiędzy tymi trzema modelami. Jak widać najnowszy model KD22 wyróżnia się lepszymi osiągami w transferach, szybszym CPU oraz obsługą Wi-Fi, dzięki czemu pełni on również rolę Hot-Spota, do którego bezpośrednio można łączyć się bezprzewodowo, a także inne urządzenia z Wi-Fi mogą korzystać z jego zasobów i udostępnionego Internetu.

KD22 cechuje także większa ilość oferowanych usług - mamy już teraz dostępny serwer FTP (także po SSL), obsługę wybudzenia urządzenia przez sieć lokalną (Wake-on-LAN) oraz niezależną pracy wszystkich usług jednocześnie (w modelu KD20 niektóre usługi nie działały jednocześnie, np. torrent i DLNA). Poniżej pełne dane techniczne, wraz z cenami, testowanego serwera Shuttle OmniNAS KD22 oraz pozostałych NASów prezentowanych na TPC.

Shuttle OmniNAS KD22 dane techniczne
Dane techniczne Shuttle KD22 oraz innych modeli NAS-ów testowanych na naszych łamach (kliknij, aby powiększyć)

Shuttle OmniNAS KD22
Porównanie danych technicznych i funkcjonalności KD20, KD21 i KD22 od Shuttle

Shuttle OmniNAS KD22


poprzednia strona (Shuttle OmniNAS KD22 dane techniczne)    -   następna strona (Wygląd KD22)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Shuttle OmniNAS KD22 - sprawny, budżetowy NAS
 
 » Shuttle OmniNAS KD22 dane techniczne
 » Wygląd KD22
 » Konfiguracja KD22
 » KD22 podczas pracy!
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »