Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | Test Redmi Note 4 - chińczyki trzymają się mocno
    

 

Test Redmi Note 4 - chińczyki trzymają się mocno


 Autor: Liluh | Data: 26/04/18

Wygląd

Trochę przesadziłem. RN4 ma nierozbieralną obudowę także do środka na pewno nie będzie dane nam zajrzeć. To standardowa cecha tańszych telefonów z Chin, tak jak niewymienialna bateria i nieco sztampowy wygląd. Na szczęście, nie tylko te cechy tożsame są z monolitem. Obudowa telefonu została wykonana z solidnego aluminium. Elementy są dobrze spasowane, nic nie lata. Nie ma trzeszczenia, wyginania się telefonu w ręce i to niezaprzeczalny plus. Nasza wersja jest w kolorze czarny mat (inne kolory: złoty i srebrny), choć same plecki mają delikatnie inną barwę od oddzielonych srebrnymi liniami szczytu i spodu obudowy. Materiał nie jest specjalnie śliski więc telefon (także dzięki zaokrąglonym krawędziom) dobrze leży w dłoni. Minusem jest natomiast jego czułość na ślady po dotyku, ewidentnie zdobiące tył obudowy przy choćby odrobinę potliwych dłoniach. Co nie musi specjalnie przeszkadzać, bo większość użytkowników i tak korzysta z etui.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu telefonu znajduje się czytnik linii papilarnych, podwójna lampka LED oraz obiektyw aparatu fotograficznego. U spodu znajdziemy pojedynczy (mimo sugerujących stereo podwójnych dziurek) głośnik oraz wejście micro USB (wer. 2.0), a u góry wejście słuchawkowe oraz nadajnik IR. Z lewej strony znajduje się szufladka na karty SIM (dual) lub w wersji hybrydowej kartę SIM i kartę pamięci. Z prawej, standardowo - potencjometr oraz przycisk blokady. Front, to u góry aparat i multikolorowa dioda powiadomień, a u dołu standardowe trzy, podświetlone przyciski nawigacyjne, a po środku - oczywiście 5,5 calowy ekran (IPS LCD) pod wzmocnionym i odpornym na zadrapania, lekko zaokrąglonym szkle 2.5D (ale nie Gorilla Glass).
Parametry:

Szerokość 76 mm
Wysokość 151 mm
Grubość 8,4 mm
Waga 175 g

Wygląd Redmi Note 4 nie okryje nas wstydem, ale też nikogo nie zachwyci. Ot, schludność i solidność ponad wszystko inne. W tym segmencie cenowym tyle zazwyczaj wystarcza by usatysfakcjonować użytkownika.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Redmi Note 4 - chińczyki trzymają się mocno
 
 » O chińszczyźnie słów kilka
 » Wygląd
 » Sprzęt
 » Zdjęcia i filmy
 » Oprogramowanie i wydajność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »