Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
RECENZJE | Test SONY WH-1000XM4 - 2020: Odyseja muzyczna
    

 

Test SONY WH-1000XM4 - 2020: Odyseja muzyczna


 Autor: NimnuL | Data: 03/08/20

Oprogramowanie

Do prawidłowego działania słuchawek nie jest konieczne instalowanie oprogramowania, jednakże SONY Headphones Connect pozwala na wykorzystanie pełnych możliwości sprzętu.


(kliknij, aby powiększyć)

Nawiązane połączenia pomiędzy słuchawkami, a smartfonem było natychmiastowe, nie zdążyłem nawet zbliżyć telefonu do znacznika NFC. Programik natychmiast po uruchomieniu radośnie powitał mnie najnowszą aktualizacją, która zakończyła się po kilkudziesięciu sekundach. Oprogramowanie sterujące jest bardzo estetycznie zaprojektowane i podzielone na 3 główne karty.


(kliknij, aby powiększyć)

Pierwsza strona pozwala na podstawową kontrolę nad odtwarzaną muzyką (przy użyciu zewnętrznego programu) oraz automatyczne wykrywanie sytuacji i dostosowywanie poziomu tłumienia dźwięków otoczenia. Funkcja ta działa jednak z opóźnieniem, a narzucone profile nie zawsze dopasowywały się do moich potrzeb, dlatego też potraktowałem to bardziej jako ciekawostkę niż użyteczny dodatek. Niemniej jednak funkcja ta jest w pełni konfigurowalna (poziom tłumienia można regulować w dwudziesto stopniowej skali), być może ktoś znajdzie tu coś dla siebie.


(kliknij, aby powiększyć)

Z drugiej zakładki wylewa się od mnogości opcji i ustawień. Udostępnia ona opcje związane z ANC (ręczna kontrola poziomu tłumienia w skali 0-20), funkcję Speak-to-Chat, która automatycznie wykrywa nasz głos przełączając się w przechwytywanie dźwięków otoczenia, pozwalając w ten sposób na prowadzenie rozmowy bez zdejmowania słuchawek. Natomiast to, czy takie zachowanie wpasowuje się w obyczaje społeczne pomijam milczeniem. W dalszej części ekranu znajduje się korektor z ośmioma presetami, ustawieniem ręcznym oraz dwoma slotami do zapisania własnego gustu muzycznego.


(kliknij, aby powiększyć)

Kolejną sekcją jest konfiguracja 360 Reality Audio, aby to uczynić należy przejść przez zautomatyzowany proces, który ... zrobi zdjęcie naszym uszom. Pozostawiam to bez komentarza. Przyznaję jednak, że miły głos wydobywający się z głośnika smartfona, wydający komendy ułatwiające kadrowanie i robienie zdjęć (bo przecież ustawiając się z profilu nie widzimy ekranu) przaśnie mnie ubawił. Sound Quality Mode pozwala na ustawienie priorytetu połączenia bezprzewodowego - zdecydujemy tu czy zależy nam na jakości dźwięku, czy na stabilności komunikacji BT.

Ostatnią wajchę jaką można przestawić na tej karcie jest DSEE Extreme (https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00230269), która z założenia ma przeprocesować kompresję stratną i odzyskać utracone harmoniczne.


(kliknij, aby powiększyć)

Ostatnia zakładka umożliwia uruchomienie parowania z dwoma urządzeniami jednocześnie, wówczas traci się możliwość korzystania z kodeku LDAC, a zastępuje go AAC (z DSEE Extreme, jeśli go włączymy). Możemy tu też zdefiniować działanie przycisku Custom (tego na lewej słuchawce), a także dezaktywować panel dotykowy, czujnik zbliżeniowy oraz język komunikatów głosowych (brak języka polskiego, ale za to jest turecki).


(kliknij, aby powiększyć)

Program ma również wbudowany, animowany tutorial dotyczący panelu dotykowego słuchawek oraz niektórych funkcji, stanowi to zatem przyjemne uzupełnienie, aby odnaleźć się w tej klęsce urodzaju.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test SONY WH-1000XM4 - 2020: Odyseja muzyczna
 
 » W pudełku
 » Oprogramowanie
 » Praktyka
 » Podsuma
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »