Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test dysku SSD Team Group MP34 512GB w formacie M.2 2280
    

 

Test dysku SSD Team Group MP34 512GB w formacie M.2 2280


 Autor: Wedelek | DYD | Data: 08/11/19

Test dysku SSD Team Group MP34 512GB w formacie M.2 2280Firma Team Group to producent głównie pamięci RAM oraz dysków SSD. W artykule przyjrzymy się bliżej dyskowi SSD o pojemności 512GB w wersji M.2 2280. Mowa o modelu Team Group MP34 w formie karty z interfejsem PCI-Express x4 NVMe. Jego obecnie nieduża cena i całkiem ciekawie się prezentujące teoretyczne osiągi sprawiają, że warto sprawdzić jego możliwości w 'realu'. Zapraszam do recenzji SSD Team Group MP34 w wersji 512GB.

Wstęp

Bez wątpienia jedna z największych rewolucji na rynku podzespołów komputerowych odbyła się w kwestii nośników pamięci nieulotnej. Tradycyjne dyski twarde (HDD) składające się z wirujących talerzy i głowicy zastąpiły o wiele szybsze i odporniejsze nośniki SSD. Na początku oferowane modele były drogie, miały małą pojemność i były montowane jedynie w najdroższych maszynach. Obecnie sytuacja się zmieniła i kupując nowy komputer mamy do wyboru szeroki wachlarz modeli wyposażonych w SSD.

Trochę historiiNie wiem czy wiecie, ale sama idea zapisu danych na nośnikach półprzewodnikowych jest znacznie starsza niż się powszechnie uważa. Pierwsze magazyny tego typu powstawały już w latach pięćdziesiątych dwudziestego wieku pod postacią tzw. pamięci ferrytowej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zasada jej działania była zupełnie inna niż współczesnych SSD i opierała się na komórkach zbudowanych z pierścieni o średnicy około 1mm, w których stan bitu (0 lub 1) odzwierciedlał kierunek namagnesowania. Operowanie na rdzeniach ferrytowych było trudne i nieefektywne, toteż technologię tę szybko wyparły dyski bębnowe - protoplaści obecnych HDD.

Do tematu wrócono dopiero w latach 70-tych, gdy pojawiło się zapotrzebowanie na wydajne nośniki pamięci o stosunkowo wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Na szeroką skalę z technologii opracowanych na potrzeby sektora biznesowego i wojska po raz pierwszy skorzystał Cray. Pierwotnie były to twory zbudowane z takich samych kości pamięci z jakich buduje się RAMy, a więc ulotnych DDR. Ponieważ dane po odłączeniu zasilania ulegały skasowaniu, toteż często w takich konstrukcjach montowano baterie podtrzymujące stan po zaniku zasilania.

poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (Pamięć FLASH)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test dysku SSD Team Group MP34 512GB w formacie M.2 2280
 
 » Wstęp
 » Pamięć FLASH
 » Proces produkcji i gęstość zapisu
 » AHCI, NVMe i M.2
 » Team Group MP34 512GB
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »