Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test Samsung SM951 (256GB) PCIe SSD z adaptorem Delock
    

 

Test Samsung SM951 (256GB) PCIe SSD z adaptorem Delock


 Autor: PrEzi | Data: 27/04/15

Podsumowanie

Produkt ten uważam za skierowany do tych, którzy posiadają niezbędną wiedzę, aby w pełni wykorzystać oferowane możliwości oraz... nie boją się nowych wyzwań :-). Plextor M6e (czy choćby zapowiadanego M7e) oraz Kingston Predator nie stanowią dla niego tak naprawdę konkurencji – o ile spełniamy wymagania, o których wyżej wspomniałem. Dla niektórych będzie to zapora nie do przebrnięcia bez wymiany połowy podzespołów – wtedy pozostaje nam Plextor, Kingston lub Intel 750.

Ten ostatni jest o tyle ciekawą ofertą, że oferuje zbliżone parametry _w trybie NVMe_ oraz posiada swój BootROM. Bez sterowników uaktywniających w nim NVMe jest on jednak wielokrotnie wolniejszy – nie należy więc zapomnieć o pobraniu i zainstalowaniu takowych, w innym przypadku możemy być nieźle zawiedzeni mierną wydajnością.

Kolejna istotna kwestia, to wielkości w jakich 750-tka Intela jest oferowana – 400GB/1.2TB i kolejno 389$/1029$. Przy czym wersja 400GB oferuje już znacznie niższe prędkości zapisu sekwencyjnego – 900MB/s. Intel pobiera również znacznie więcej prądu (domniemam – generując również sporo więcej ciepła) – odpowiednio 9W/12W (Read/Write) dla wersji 400GB oraz 10W/22W dla wersji 1.2TB.

Mnie osobiście, aż tak duży dysk nie jest potrzebny, a cenowo wersje SM951 512GB i Intel 750 400GB wypadają również podobnie w przeliczeniu na $/GB. Nie wspominając nawet o tym, że Samsung zapowiedział także wersję ze wsparciem NVMe (SM951-NVMe), która powinna zapewnić jeszcze wyższe osiągi.

Jak to się mówi – wszystko ma swoje zady i walety – grunt to to, że w końcu ruszyło się coś w sektorze nośników SSD, które będą alternatywą dla "wolnych" SSD w standardzie SATAIII dla sektora konsumenckiego, więc jest spora szansa, że ceny SSD jeszcze bardziej „znormalnieją”, a prędkości wzrosną. Konkurencji nigdy za wiele.

Pozdrowienia dla Redakcji i Czytelników !

PrEzi

poprzednia strona (Testy)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Samsung SM951 (256GB) PCIe SSD z adaptorem Delock
 
 » Kilka słów wstępu
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »