Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | W miarę tanie magazynowanie - test Seagate Archive HDD 8TB
    

 

W miarę tanie magazynowanie - test Seagate Archive HDD 8TB


 Autor: Mav | Data: 23/06/15

Podsumowując

Myślę że zakup Archive HDD 8TB to była całkiem dobra decyzja. Pozwolił mi on pozbyć się trzech innych dysków, które do tej pory trzymałem poza obudową, co zmniejszyło w znaczny sposób bałagan wokół niej panujący. Łatwiej też jest znaleźć pliki, które znajdują się w jednym miejscu, niż gdy są porozrzucane po kilku różnych dyskach i partycjach. Na dodatek po skopiowaniu wszystkiego zostało jeszcze ponad 3TB wolnego miejsca, co spokojnie wystarczy mi pewnie na długi czas.

Minus jest taki, że gdy ten dysk padnie to razem z nim w niebyt poleci oczywiście wszystko to co się na nim znajduje, czyli niemało. Przydałby się jeszcze jeden taki do backupu backupu, jednak trochę zniechęca do tego po pierwsze cena sprzętu, a po drugie charakter przechowywanych na nim danych. Jeśli dysk zakupi firma a dane są ważne, to cena nie gra większej roli, ale powiedzmy sobie szczerze, ulubione odcinki Żaru tropików można sobie bez większego problemu w każdej chwili znaleźć w sieci. A że dane naprawdę ważne i tak przechowuje się w kilku miejscach, to problem jest niewielki. Szczerze jednak mam nadzieję, że dłuższa, trzyletnia, gwarancja producenta coś w tym przypadku znaczy i dysk pożyje dłużej niż najtańsze dostępne w sklepach modele (nie wszyscy wiedzą, że popularne Barrakudy o dwuletniej gwarancji są przez producenta przeznaczone do pracy przez nie więcej niż 5 dni w tygodniu po ok. 8 godzin, więc ponadnormatywny przebieg w tym zakresie oznacza utratę gwarancji). Pozostaje nam chyba tylko życzyć sobie, aby w kwestii pojemności hdd i ssd coś się zaczęło szybciej dziać, bo w ostatnich latach postęp pod tym względem jest symboliczny – pojemności wzrastają powoli, ceny są wysokie, za to coraz popularniejsze filmy w rozdzielczości 4k zajmują olbrzymie ilości miejsca. Dla cyfrowego hoardera to koszmar. ;)

Plusy:

+ pojemność
+ stosunek pojemność/cena na tle konkurencji
+ kultura działania


Minusy:

- losowy zapis małych porcji danych potrafi być bardzo powolny przy dłuższym katowaniu dysku
- co za tym idzie dysk niezbyt nadaje się do wykorzystania w trybie RAIDW powyższym tekście wykorzystałem fotografie i obrazki z tych źródeł:

The perpendicular recording method achieves high density
Seagate to Ship 5TB HDD in 2014 using Shingled Magnetic Recording
Seagate Archive HDD Review (8TB)


poprzednia strona (W codziennym użytkowaniu)    -   następna strona (Podsumowując)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: W miarę tanie magazynowanie - test Seagate Archive HDD 8TB
 
 » Wstęp
 » Trochę teorii, czyli jak się robi „duże” dyski
 » Opakowanie, wygląd zewnętrzny, pierwsze podłączenie
 » Testy
 » Instalujemy Windows 7
 » W codziennym użytkowaniu
 » Podsumowując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »