Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test obudowy HTPC SilverStone ML07 i napędu SOB02
    

 

Test obudowy HTPC SilverStone ML07 i napędu SOB02


 Autor: DYD | Data: 15/07/14

Test obudowy HTPC SilverStone ML07 i napędu SOB02Zgrabna obudowa typu transformers 'SteamBox', która może funkcjonować zarówno jako płaski desktop lub wąski mini tower, mieszcząca w sobie sporą kartę graficzną, napęd optyczny typu slot-in, zasilacz w standardzie SFX, trzy dyski 2.5'' i jeden 3.5'' oraz spore chłodzenie i płytę główną Mini-ITX. Da się zestawić taki komplet? Sprawdzimy to wraz ze świeżą propozycją firmy SilverStone w postaci obudowy Milo ML07 (nieco zmieniony model Ravena). W recenzji wystąpi także napęd Blu-ray SOB02 i okablowanie SATA CP11B. Wszystko ze stajni SilverStone. Zapraszam.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test obudowy HTPC SilverStone ML07 i napędu SOB02
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Przyglądamy się Milo ML07
 » Co w środku piszczy?
 » Montaż komponentów
 » SilverStone SOB02 - nagrywarka Blu-ray slot-in
 » Testy temperatur / pobór mocy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu
 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. test pozbawiony sensu. (autor: Aamitoza | data: 15/07/14 | godz.: 01:05)
  Co to w ogóle za test? To jest obudowa przeznaczona pod wydajne układy graficzne, a w teście nie znalazła się żadna karta graficzna. Gdyby ktoś szukał obudowy pod mITX

 2. ..... (autor: Aamitoza | data: 15/07/14 | godz.: 01:13)
  i Blu-ray szczelinowe, to brał by dużo mniejsze modele.

  Jaki w takim razie sens ma ten test bez sprawdzenia jak obudowa radzi sobie z kartą graficzną z TDP przynajmniej 100-150W?

  Co do minusów - tak się składa, że zasilacz ATX też do tej obudowy wchodzi, bo sam taką obudowę posiadam. Oczywiście trzeba wtedy zrezygnować ze stelaża na HDD 3,5". - Więc nie ma konieczności zakupu zasilacza SFX. A co do 2 minusa, to prawda... ale właśnie przy zastosowaniu zasilacza ATX. Z SFXem dostęp jest łatwy (no chyba, że montujecie takiego kolosa do chłodzenia procesora, to wtedy problem będzie bez względu na to w jakiej obudowie go zamontujecie.


 3. ..... (autor: Aamitoza | data: 15/07/14 | godz.: 01:21)
  "gdyż obecnie nie dysponujemy egzemplarzem z jednym wyjściem PCI-Express i niskim poborem mocy, a nasz zasilacz 300W SFX lepiej nie wyposażać w kartę o dużym poborze mocy, bo w raz z Core i7 2700K przy obciążeniu pobór może wynieść blisko granicy lub powyżej 300W. "

  do zasilacza 300W spokojnie można stosować GPU z TDP ponad 100W.

  ja używam HD6850 i zestaw działa całkiem sprawnie nie pobierając więcej niż 200W z małym haczykiem.


 4. przecież... (autor: DYD-Admin | data: 15/07/14 | godz.: 06:30)
  ...napisane jest - biało na czarnym - że GPU dołożymy w aktualizacji testu... nasze GPU mają apetyt na więcej niż 100W, napisz coś więcej jako użytkownik, zapewne Ravena...

 5. c.d... (autor: DYD-Admin | data: 15/07/14 | godz.: 08:03)
  ...albo zdobędziemy mocniejszy zasilacz, SFX.

 6. DOŁOŻYĆ GPU! GPU! (autor: ReMoS | data: 15/07/14 | godz.: 11:18)
  Jak wyżej, zajawka fajna, ale jak wyżej, sens tej obudowy to wraz z GPU. Tutaj ciekawy jestem czy nie ma przeszkód z tą przejściówką, a ograniczenie co do mocy to tylko wydajność zasilacza? Czy coś jeszcze przeszkadzał w montażu GPU?
  No i w końcu jak będzie hałas przy "porządnej" karcie graficznej.


 7. ... (autor: Aamitoza | data: 15/07/14 | godz.: 11:24)
  Nie Ravena, a właśnie milo ml07. Od około w tygodni.

  Testy temperatur też można by poprawić przy okazji załatwienia odpowiedniego zasilacza/karty graficznej, bo jak wiadomo obudowa pozwala na używanie jej w pionie jak i w poziomie. Przydał by się także test działania z dodatkowymi wentylatorami.

  W skrócie powiem, że w pionie temperatury są trochę niższe, a wentylatory zamontowane na spodzie obudowy w ustawieniu horyzontalnym dławią się z powodu zbyt małego prześwitu - mowa o modelach 25mm, nie wiem jak z wentylatorami nisko profilowymi. Po zwiększeniu prześwitu o 2-3mm wentylator działa zdecydowanie lepiej.

  Tak czy siak z dedykowaną kartą proponuję zastosować wentylator na spodzie obudowy, bo bez tego dysk potrafi rozgrzać się do ponad 50*C (przy HD6850), z wentylatorem nie przekracza 40*C.


 8. remos (autor: Aamitoza | data: 15/07/14 | godz.: 11:27)
  Wejdzie każde gpu praktycznie - miejsca jest multum. Przy zamontowaniu jednego wentylatora toczącego powietrze i jednego wyciągającego nie będzie problemów z temperaturami i hałas będzie taki jak w zwykłej obudowie przy podobnych obrotach wentylatora.

 9. i się nie doczekałem pomiarów temperatur Cryorig C1 (autor: Sławekpl | data: 15/07/14 | godz.: 22:03)
  przy różnych ustawieniach ...
  moim zdaniem nie powinny się ukazywać wcale takie połowiczne testy sprzętu, uzupełnianie w późniejszym czasie zwykle jest stratą czasu, mało kto wraca do takiego arta, a utrwala sobie w pamięci to co było w pierwotnej wersji tekstu (zakładam pojawienie się uzupełnienia bo z tym też bywa różnie)
  obudowy powinny być testowane w maksymalnej możliwej konfiguracji, słabsze podzespoły zawsze można zastosować, z tym nie ma problemu, trudniej za to stwierdzić przed zakupem czy można tam wydajniejszego coś wcisnąć i jak to będzie funkcjonować
  recenzje sprzętu są po to abyśmy dokonywali świadomego zakupu a nie władowali się na minę, inaczej jest to rozszerzona lub często tylko polska wersja ulotki reklamowej i/lub instrukcji obsługi


 10. well... (autor: DYD-Admin | data: 16/07/14 | godz.: 07:52)
  Życie panie, życie... Ps. Jeszcze nic straconego.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL