Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Aby grało się lepiej - TEST SteelSeries Siberia v3 oraz Elite Prism
    

 

Aby grało się lepiej - TEST SteelSeries Siberia v3 oraz Elite Prism


 Autor: NimnuL | Data: 08/05/15

Aby grało się lepiej - TEST SteelSeries Siberia v3 oraz Elite PrismZestawy słuchawkowe dla graczy – czym tak naprawdę są? Nie będę ukrywał, że nie jestem zwolennikiem konstrukcji tego typu. Według mnie ‘gamingowy’ to eufemizm dla ‘źle grający’. Charakterystyka przerysowana, przebasowana, zamulona i dudniąca, ale za to wyglądająca. Na szczęście nie zawsze tak jest, co dowiódł np. Bitfenix ze swoim modelem Flo. Czy Siberia v3 oraz Siberia Elite Prism mają szansę stanąć z dumnie uniesionym czołem w tym samym szeregu? Są ku temu przesłanki, bo SteelSeries to producent poważnie podchodzący do klienta, oferujący konstrukcje przemyślane, nieprzypadkowe i zdecydowanie nietandetne, czym dawno zyskał sobie powszechne uznanie wśród wymagających graczy. Piszę o tym, bo w masowym zalewie dziadostwa warto wskazywać palcem na produkty dobre. Czy skieruję swój palec na Siberię? Zapraszam.

Liczby na chłodno

Strona producenta: steelseries.com/pl
Siberia v3: steelseries.com/pl/products/audio/steelseries-siberia-v3
Elite Prism: steelseries.com/pl/products/audio/steelseries-siberia-elite-prism

Tradycyjnie recenzję otwieram danymi technicznymi. W przypadku słuchawek, liczby i parametry techniczne mają drugorzędne znaczenie, ale od czegoś trzeba zacząć. Specyfikacja obu modeli prezentuje się interesująco – szczególnie pasmo przenoszenia - to wypisz, wymaluj półka high-end ze świata audio. Trudne do uwierzenia, prawda? Niebawem opowiem Wam ile w tych liczbach jest prawdy, a ile marketingowych fajerwerków.

Oba modele występują w dwóch odmianach kolorystycznych – czarnej oraz białej. Czarny Elite Prism został wyceniony o około 100zł drożej niż jego kolorystyczne przeciwieństwo. Odmian Siberii jest jednak więcej, w przyrodzie występuje model podstawowy – RAW oraz usiana kolorowymi paciorkami v3 Prism, Wersja 3, jak sama logika podpowiada, jest rozwinięciem bardzo lubianej, a wycofywanej z rynku v2, która to ceniona była głównie za świetną jakość dźwięku w kontekście ceny. Nie miałem z nią jednak do czynienia, zatem nie podejmę się omówienia rzeczywistych zmian. Omawiane tutaj słuchawki zbudowano w oparciu o pięćdziesięciomilimetrowe przetworniki, co obecnie staje się już standardem. Czy słusznie, trudno powiedzieć. Teoretycznie większa średnica membrany ma większy potencjał w kwestii ciśnienia akustycznego (czyt. bas!) ale większa masa wymaga lepszej kontroli, co znowu trudniej zrealizować.

poprzednia strona (Liczby na chłodno)    -   następna strona (Krajobraz)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Aby grało się lepiej - TEST SteelSeries Siberia v3 oraz Elite Prism
 
 » Liczby na chłodno
 » Krajobraz
 » Chłodna kalkulacja
 » Efekt mrożący krew w żyłach?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »