Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja smartwacha Zeblaze Cosmo i opaski Unitra Smartband U1
    

 

Recenzja smartwacha Zeblaze Cosmo i opaski Unitra Smartband U1


 Autor: NimnuL | Data: 15/03/16

Recenzja smartwacha Zeblaze Cosmo i opaski Unitra Smartband U1...czyli nie taki zegarek mądry jak go malują. Z modą się nie dyskutuje. Z modą można niechętnie koegzystować lub wesoło iść za rękę. Coraz to bardziej modne wearables lub, jak sam to zwykłem określać - nosidełka technologiczne (w skrócie technosidła), można kochać lub nienawidzić. Obecności wyrastających spod ziemi gadżetów nie da się jednak świadomie zignorować. W niniejszej recenzji krótko zaprezentuję Wam dwie propozycje technosideł: mądry zegarek Zeblaze Cosmo oraz mądrą opaskę Unitra U1.

Wstęp techniczny

Strona Unitra Smartband U1: unitra.pl
Strona Zeblaze Cosmo: www.zeblaze.com

Sugerowana cena za Zeblaze Cosmo to $99, przy czym w ofertach zagranicznych sklepów internetowych (np. gearbest.com) model ten można wyszarpnąć już za około $65 z wysyłką (regularne promocje), co w przeliczeniu na rodzimych króli daje okolice 270zł. Za prostą opaskę sportową Unitry należy wyłożyć niemal tyle samo (sic!) - w chwili pisania niniejszego tekstu sugeruje się położenie na ladzie 250zł. Różnica w cenie żadna, a w możliwościach - ogromna.

Otóż jak się okazuje, Unitra Smartband U1 to opaska pozornie oferująca zaledwie bazowy zestaw funkcji. W praktyce dostajemy nawet mniej. Oprócz funkcji zegarka, jest też krokomierz liczący również przebyty dystans, liczbę spalonych kalorii, a także poinformuje o rozmowie przychodzącej oraz pokaże treść wiadomości tekstowej - wszystko to na monochromatycznym, wąskim wyświetlaczu OLED o przekątnej ciut ponad 2cm (0,88’’).

Zeblaze, jak to ostatnio przystało na produkt ambitnej, chińskiej myśli technicznej, oferuje sporo więcej: krokomierz z akcelerometrem, pulsometr, kalkulator, alarm, stoper, dyktafon, monitor snu, zdalne wyzwalanie migawki aparatu, sterowanie odtwarzaczem muzyki, kalendarz oraz kilka dodatkowych funkcji związanych z telefonem i wiadomościami tekstowymi. Całość obsłużymy dotykiem na 1,61’’ ekranie IPS o rozdzielczości 256x320px. Szału nie ma, ale temat nie drenuje kieszeni, więc się nie czepiam.

W obu urządzeniach zamontowano niewymienny akumulator - deklarowany przez producenta czas pracy na jednym ładowaniu to 14 dni dla U1 (45mAh) i 3 dni dla Cosmo (250mAh).

Co znajduje się w środku Smartband sygnowanego nazwą naszego ukochanego producenta sprzed lat? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że U1 to efekt współpracy Unitra oraz Oort. Ten drugi dostarcza oprogramowanie (Unitra Unigo), natomiast sam sprzęt wypada z chińskich taśm produkcyjnych i tylko logo marki jest znajome. Jak się jednak okazuje, Vidonn X6 to ten sam produkt, kosztujący jednak 110zł z wysyłką. I w dodatku występuje w 3 kolorach. Droga Unitro, poważnie? Nas? Bohaterów? Prądem? Takie numery powinno się tępić. Opaska działa pod kontrolą jakiegoś systemu operacyjnego, z jakimś CPU oraz jakąś pamięcią. U1 komunikuje się z urządzeniem przenośnym poprzez Bluetooth 4.0. Koperta ma szerokość 1,6cm i grubość 1cm, zintegrowano ją z gumowym paskiem o dużym zakresie regulacji, a waga całości mieści się w kategorii piórkowej - 21g.

Zeblaze zarządzany jest systemem operacyjnym Nucleus, a napędza go procesor MTK 2502C, 128MB RAM, 64MB ROM oraz 1GB przestrzeni dyskowej. Prostokątna koperta mierzy 54x36x11mm i do nadgarstka mocowana jest skórzanym paskiem. Waga tego cacka to 53g. Oba zegarki cechuje szczelność na poziomie IP65, a do współpracy ze smartfonem wymagają iOS 8 lub Androida 4.3.

poprzednia strona (Wstęp techniczny )    -   następna strona (Rozwinięcie praktyczne)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja smartwacha Zeblaze Cosmo i opaski Unitra Smartband U1
 
 » Wstęp techniczny
 » Rozwinięcie praktyczne
 » Zakończenie podsumowujące
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »