Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test klawiatury Xtrfy K2-RGB – profesjonalny ''mechanik''
    

 

Test klawiatury Xtrfy K2-RGB – profesjonalny ''mechanik''


 Autor: Homzik | Data: 11/07/17

Ergonomia i użytkowanie

Komfort jest typowy dla wysokoprofilowych klawiatur – ramki obudowy nie są szerokie, a ta przednia jest niska, ale nadgarstki i tak trzeba zadzierać. Szkoda, że w zestawie nie ma podpórki, którą klawiatura stworzona z myślą o profesjonalnych graczach powinna mieć. Przydałyby się też dwustopniowe nóżki, gdyż obudowa jest sama w sobie już dosyć wysoka, a z rozłożonymi nóżkami klawisze są już pod mocnym skosem. Wątpliwości budzi układ QWERTY UK – moim zdaniem dla graczy lepiej sprawdza się wersja amerykańska, a tutaj krótki lewy Shift bywa problematyczny.

Szkoda, że kabel nie jest wypinany, ale rowki zostały rozwiązane wzorowo – kabel trzyma się ich pewnie, a można go wyprowadzić w trzech miejscach tylnej krawędzi. Inni producenci o tym często zapominają, dając możliwość jego wypuszczenia jedynie ze środka oraz po bokach obudowy.

Do instrukcji obsługi trzeba będzie zaglądać wielokrotnie. Brak oprogramowania pozwala na niezależną konfigurację, ale tym samym jest ona bardziej czasochłonna i trudniejsza. Oprócz konfiguracji podświetlenia w rzędzie numerycznym (wspominane K-Effect oraz B-Effect, podświetlenie, tryb demo, oddychania, EQ), do wyboru są także skróty systemowe (F1-F4), multimedialne (F5-F8), szybkości powtarzania (F9-F12). Profile podświetlenia zapisuje się w bloku nawigacji kursorem (od Inserta po Page Down). Makra schowano w znakach interpunkcyjnych, ich szybkość w kursorach, a za pomocą Print Screen, Scroll Lock oraz Pause Break można do nich dodawać także kliknięcia myszką. Jest też blokada klawisza WinKey (lewy Windows), jak i wszystkich klawiszy (lewy Ctrl), które sygnalizuje świecąca się na czerwono dioda nad numpadem. Producent dodał także dodatkowy tryb pracy – standardowo klawiatura działa w X-mode (pełny N-Key Rollover), który jest sygnalizowany niebieską diodą nad blokiem numerycznym. W razie problemów można włączyć tryb zgodności (FN+Pause na 2 sekundy), który obsługuje sześcioklawiszowy Rollover.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test klawiatury Xtrfy K2-RGB – profesjonalny ''mechanik''
 
 » Specyfikacja i wyposażenie
 » Konstrukcja
 » Przełączniki i podświetlenie
 » Ergonomia i użytkowanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »