Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
    

 

Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?


 Autor: Homzik | Data: 16/06/17

Ergonomia i użytkowanie

Gigabyte XM300 posiada ergonomiczną obudowę, która nie daje wyjątkowej swobody w przypadku różnych typów uchwytu i ułożenia palców. Najlepiej trzyma się ją dłonią (palm grip), wówczas mysz dobrze ją wypełnia, kciuk znajduje pewne oparcie w dedykowanym wgłębieniu, a pozostałe palce nie ślizgają się na prawej ściance obudowy. Możliwy jest także chwyt palcami (fingertip grip), ale gracze preferujący chwyt pazurami (claw grip) mogą nie być zadowoleni. Palce należy układać raczej w kolejności 1+2+2. Prawy przycisk myszki jest głęboki i wąski, więc w przypadku szerszych palców odpada raczej ich ułożenie typu 1+3+1. Myszkę pewnie i wygodnie się unosi, nie jest ciężka, sprawdzi się w grze low-sens.

Przyciski główne są dobre, ale specyficzne. Zostały mocno wyprofilowane – palce trafiają w głębokie rowki, nie ślizgają się i pewnie trzymają się powierzchni. Wątpliwości budzi profil prawego klawisza, który jest mocno uniesiony przy krawędzi i wymaga węższego rozstawiania palców. Mnie lekko drażniła wypukłość prawej krawędzi przycisku – musiałem trochę inaczej układać palec, niż bym chciał. Przyciski są średnio-twarde, ich skok jest optymalny i precyzyjny – ani za płytki, ani za głęboki. Głośność klawiszy jest również średnia. Punkt aktywacji następuje szybko, a za nim jest jeszcze wyraźna amortyzacja – przycisk można jeszcze docisnąć około pół milimetra, zanim osiągnie twarde dno.

Rolka obraca się skokowo, z odpowiednią precyzją. Poszczególne skoki są gęste i wyraźne, jedynie przy szybkim obrocie rolka lekko terkocze. Jej środkowy klik jest odpowiednio twardy i płytki, przycisk pracuje cicho i sprężyście. Luz rolki na boki prawie nie występuje, a ogumowana powierzchnia jest szorstka i idealnie stabilizuje palec.

Przyciski zmiany DPI zasługują na pochwałę – tylko lekko odstają i cechuje je płytki, ale również precyzyjny i cichy klik. Z uwagi na wypukłość łatwo je odróżnić, a dzięki wskaźnikowi DPI można sprawnie zmieniać poszczególne poziomy. Niestety przyciski boczne zawodzą. Mają niezły kształt i są odpowiednio umiejscowione, ale ten tylny jest zbyt miękki i da się go wcisnąć przez przypadek, jedynie opierając o niego kciuk. Przycisk przedni jest natomiast trochę za twardy, ale oba mają zbyt płytki skok i nie satysfakcjonują.

Kabel wymaga wyprostowania – jest niestety dosyć sztywny i szorstki, więc trzeba go dobrze ułożyć lub skorzystać z uchwytu typu bungee. Inaczej potrafi irytować podczas gry, ale raczej nie będzie samoistnie przesuwać myszki. Nie mam natomiast zastrzeżeń odnośnie ślizgaczy – nie wymagają wstępnego wyrobienia, są odpowiednio śliskie i będą współpracować z różnymi typami podkładek.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
 
 » Konstrukcja
 » Ergonomia i użytkowanie
 » Oprogramowanie
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »