Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
    

 

Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?


 Autor: Homzik | Data: 16/06/17

Oprogramowanie

Do konfiguracji myszki producent dedykuje program Xtreme Gaming Engine, który standardowo ma wbudowane opcje także do obsługi karty graficznej. Druga zakładka przenosi już do panelu sterowania myszką, który podzielono na pięć kart.

Pierwsza karta to konfiguracja podświetlenia. Do wyboru jest podświetlenie stałe oraz efekt oddychania i płynnej zmiany barw. Można regulować jasność, prędkość efektów lub wybierać barwy z mieszalnika i palety.

Kolejna karta pozwala na przeprogramowanie przycisków. Wystarczy wskazać pożądany klawisz i wybrać funkcję z podzielonych na kategorie list. Do wyboru są standardowe funkcje, przyciski klawiaturowe, jak i skróty multimedialne.

Zakładka Macro pozwala nagrać kombinacje klawiszy. Do wyboru jest stałe opóźnienie, nagrywanie przerw, jak i ich brak. Można też wybrać opcję zapętlania sekwencji, a wszystko uporządkować w poszczególnych makrach, dowolnie nazwanych.

Karta Pointer odpowiada za pracę sensora. Opcji jest dosyć mało – można ustawić poszczególne poziomy DPI, ale nie da się ich wyłączać. Do dyspozycji jest także suwak odświeżania, który jest zaskakująco precyzyjny. Oprócz standardowych pozycji 125 Hz, 250 Hz, 500 Hz oraz 1000 Hz, można ustawić także 142 Hz, 166 Hz, 200 Hz oraz 333 Hz. Szkoda, że zabrakło konfiguracji wysokości LOD.

Ostatnia zakładka pozwala na zaktualizowanie firmware – operacja jest szybka i prosta. W górnej części okna jest także skrót do ustawień (można wybrać czy program Xtreme Gaming Engine ma startować automatycznie z systemem, zsynchronizować podświetlenie z innymi produktami producenta itp.).


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Oprogramowanie działa stabilnie, jest intuicyjne, ale interfejs nie zachwyca. Wizualnie okno jest zbyt przekombinowane, opcji jest mało, a niektóre czcionki są nieczytelne (np. poszczególne poziomy rozdzielczości, gdzie cyfry zlewają się z oznaczeniem DPI).Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
 
 » Konstrukcja
 » Ergonomia i użytkowanie
 » Oprogramowanie
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »