Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
    

 

Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?


 Autor: Homzik | Data: 16/06/17

W praktyce

Myszkę sprawdziłem na różnych podkładkach, zarówno materiałowych (Mionix Alioth XXL, XtracGear Carbonic XXL, Cougar Arena, Steelseries QcK, Mionix Sargas 320, Gigabyte Xtreme XMP300) oraz plastikowych (HyperX Skyn Control, Skyn Speed, Corsair MM400). Korzystałem z oprogramowania do testów (VMouseBench, Enotus Mouse Test), a wydajność sprawdzałem w grach: Wiedźmin 3, GTA V, Far Cry Primal, Crysis 3, Doom (2016), Watch Dogs 2, Fallout 4, Deus Ex: Mankind Divided, Counter Strike: Global Offensive.

Sensor spisywał się bardzo dobrze, co nie stanowi zaskoczenia. Bez problemu osiągał wszystkie ustawienia rozdzielczości, która nie jest interpolowana także przy ustawieniu 6400 DPI. Gorzej jest z odświeżaniem – odstępstwa np. od 1000 Hz bywają znaczne, ale w praktyce nie sprawia to problemu. Akceleracja nie występuje, nie ma przyciągania kątowego, kontrola nad kursorem jest pełna. Przy ustawieniu 800 DPI udało mi się rozpędzić myszkę do ponad 5 m/s, co jest już wysoce satysfakcjonujące i w pełni wystarczające. Program Enotus Mouse Test określił precyzję myszki na 97% (800 DPI).

LOD wynosi zazwyczaj około 2-2,5 mm na podkładkach materiałowych oraz plastikowych. To już wystarczające, by wygodnie ponosić myszkę grając low-sens, o ile podnosimy myszkę typowo, czyli średnio wysoko. Nie pracowała ona jednak idealnie na wszystkich powierzchniach – działa bardzo dobrze na szorstkich (QcK), średnio-śliskich (Carbonic) i śliskich podkładkach materiałowych (Sargas 320), bardzo dobrze spisała się z gładką i obszytą Gigabyte Xtreme XMP300, czyli dedykowaną podkładką producenta. Nie było problemu na plastikowej Corsair MM400, ale niestety na obu HyperX Skyn kursor przeskakiwał.

Feeling pracy kursora jest bardzo ciekawy – myszka porusza się szybko i precyzyjnie, nie sprawia wrażenia wygładzonego, jest idealnie płynnie. Na monitorze QHD (2560x1440 pikseli) korzystałem zazwyczaj z ustawienia 1800-2000 DPI i z czystą satysfakcją grałem w nowego Dooma lub Counter Strike’a, a z przyjemnością sterowałem kamerą w różnych grach TPP. Strzelanie nie sprawia problemu, zarówno pod względem celowania, jak i wystrzału pojedynczych pocisków.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
 
 » Konstrukcja
 » Ergonomia i użytkowanie
 » Oprogramowanie
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »