Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
    

 

Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?


 Autor: Homzik | Data: 16/06/17

Podsumowanie

Gigabyte ponownie pozytywnie zaskakuje. XM300 to świetny gryzoń w rozsądnej cenie, solidnie wykonany produkt o wysokiej ergonomii, satysfakcjonujących przyciskach głównych i dobrej rolce. To też podświetlana myszka o uniwersalnym i poważnym wyglądzie. Sensor jest świetny, pracuje jak należy, można liczyć na wysoką precyzję i szybkość. To dobra alternatywa nawet dla dwukrotnie droższych myszek, świetny zamiennik dla myszek Razera z serii DeathAdder.

Nie obyło się jednak bez pewnych wad. Prawy przycisk ma trochę zbyt głęboki rowek, a wypustka przy jego prawej krawędzi może przeszkadzać. Boczne przyciski są moim zdaniem nieudane – jeden zbyt miękki, a drugi zbyt twardy. LOD również mógłby być minimalnie niższy, ale w praktyce jest nieźle. Kabel ma swoje wady, ale w tej cenie trudno specjalnie narzekać.

Gigabyte XM300 to dobry zamiennik dla Rivala 100 od Steelseries, szczególnie gdy potrzeba bardziej ergonomicznego kształtu. Podobnie jest w przypadku myszki Asus Sica, również dobrej, ale ustępującej XM300 tak pod względem jakości wykonania, jak i możliwości. Opisywanemu Gigabyte’owi może zagrozić jednak Logitech G203 Prodigy – myszka o symetrycznym, bardziej minimalistycznym kształcie i również rewelacyjnym sensorze. Wszystko zależy od gustu, chociaż Logitech może pochwalić się lepszymi przyciskami bocznymi.

poprzednia strona (W praktyce)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszki Gigabyte XM300 - czyżby świetna mysz za 120 zł?
 
 » Konstrukcja
 » Ergonomia i użytkowanie
 » Oprogramowanie
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »