Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja zewnętrznej kamery TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200
    

 

Recenzja zewnętrznej kamery TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200


 Autor: DYD | Data: 24/04/20

3. Kamerka w akcji i podsumowanie

Kamera przede wszystkim zasługuje na dużą pochwałę za stabilność jej pracy i ciągłą komunikację z kamerą. Podczas kilkumiesięcznego testowania i użytkowania kamery bardzo rzadko występowały problemy z łącznością. Tak jak inne kamerki IP (tradycyjne z dostępem do portów) dość często traciły komunikację, tak w przypadku pracy i dostępu zdalnego do kamery KC 200 praktycznie nie było z tym żadnych problemów. Duży plus za to dla producenta.

Kamera precyzyjnie wykrywa ruch jeśli obiekt jest dość blisko kamery. Obiekty ruchome oddalone o 10 metrów nie są rejestrowane przez czujniki ruchu kamery KC200, nawet przy ustawieniu czułości wykrywania ruchu na maksimum. Obiekty uchwycone na kamerze co wyraźne, także tryb nocny działa całkiem sprawnie.

Jakość nagrań wideo jest dobra, choć deklarowane 30kl./s w 1080p ciężko było uzyskać, framerate z reguły był poniżej 20kl./s, jeszcze w zależności bliskości od routera. W odległości 3 metrów dało się uzyskać 25kl./s. Poniżej porównanie nagrania wewnątrz w trzech trybach jakości video: 1080p, 720p i 360p. Szeroki kąt (130°) zbiera spory zakres pola widzenia, a właściwe ustawienie kamery dodatkowo ułatwia magnetyczny uchwyt.


Zapis kamery w 1080p @ 25fps


Zapis kamery w 720p @ 25fps


Zapis kamery w 360p @ 25fps

Kamera na pewno przypadnie do gustu osobom, które nie chcą się zagłębiać w szczegóły ustawień kamer IP, jak udostępnianie portów, a liczy się dla nich łatwość instalacji i prostota obsługi tylko z poziomu smartfona czy tabletu. Dedykowana aplikacja Kasa działa sprawnie i ogarnia większość rzeczy potrzebnych dla prostego domowego monitoringu. Dla posiadaczy kamer IP różnych producentów, którzy korzystają z aplikacji także z poziomu przeglądarki czy PC agregujące kilka kamer różnych producentów (np. IP Camera Viewer czy Synology Surveillance Station), brak takiej współpracy kamery KC200 będzie dużym minusem. Trochę wątpliwe pod względem prywatności mogą być też zapisy wideo tylko w chmurze na serwerach firmy Kasa, bez możliwości zapisu w innym miejscu. W dodatku tylko 2 dni utrzymania nagrań to trochę mało, ale dodatkowe usługi są u nas na razie nieaktywne. Z drugiej strony nagrania w chmurze dają bezpieczeństwo na wypadek zniszczenia kamery.

Poniżej jeszcze kilka przykładowych nagrań, w tym także w trybie nocnym (zarówno z użyciem widoku nocnego jak i bez jego użycia).


Zapis dzienny w 1080p @ 12fps


Zapis dzienny w 1080p @ 12fps


Zapis nocny (tryb nocny) w 1080p @ 12fps


Zapis nocny (tryb dzienny) w 1080p


Zapis wewnętrzny z oświetleniem i bez (tryb dzienny i nocny) w 1080p @ 22 fps

Cena kamery TP-Link Kasa Cam KC200 WiFi FullHD wynosi obecnie około 650zł. Szczegóły techniczne na stronie producenta.

poprzednia strona (2. Instalacja i aplikacja Kasa)    -   następna strona (3. Kamerka w akcji i podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja zewnętrznej kamery TP-Link Kasa Cam Outdoor KC200
 
 » 1. Jakość wykonania, budowa i cechy specjalne
 » 2. Instalacja i aplikacja Kasa
 » 3. Kamerka w akcji i podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »