Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test Razer Hammerhead BT - mobilne słuchawki nie tylko dla gracza?
    

 

Test Razer Hammerhead BT - mobilne słuchawki nie tylko dla gracza?


 Autor: Homzik | Data: 31/08/17

Ergonomia i obsługa

Pod względem użytkowym słuchawki mają wiele silnych stron, ale też i pewne wady.

Magnetyczny klips to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Wczepianie zwykłych klipsów w kołnierz, ich rozchylanie i odpowiednie ustawianie bywa irytujące i wymaga pewnego przyzwyczajenia. Z kolei pałąki w słuchawkach dokanałowych często utrudniają poruszanie się i drażnią skórę szyi, a słuchawki pozbawione klipsów mogą spaść na ziemię, gdy zawiesi się je na szyi. W przypadku Hammerhead BT wystarczy jedynie odczepić magnetyczną płytkę, przełożyć ją przez kołnierz koszulki i zbliżyć do niej moduł. Magnes jest na tyle mocny, że moduł trzyma się pewnie ubrania i nie przesuwa nawet podczas dynamicznych ruchów. Wszystko jednak zależy od garderoby, bo jeśli nosi się ubrania z bardzo szerokimi i luźnymi kołnierzami, to odcinki douszne kabla mogą okazać się trochę za krótkie i będą albo naciągały słuchawki, albo koszulkę. W większości przypadków nie powinno być jednak problemów, ale szkoda że nie ma żadnej regulacji długości kabla.

Pilot ulokowano blisko słuchawki – w efekcie można je zakładać jedynie metodą klasyczną z kablem od dołu. W przypadku zakładania metodą OTE, czyli z kablem nad uchem, pilot będzie opierał się bezpośrednio o ucho i przeszkadzał. Klasyczne zakładanie słuchawek sprawdza się jednak dobrze – Hammerhead BT trzymają się pewnie uszu i dobrze wypełniają kanały słuchowe, a efekt mikrofonowy nie daje się specjalnie we znaki, jedynie czasami podczas ruchu głową słychać delikatne szuranie. Tłumienie jest niezłe – nie odcina w pełni od hałasu otoczenia, ale już wyraźnie go wytłumia, przez co podczas odsłuchów nic nie powinno specjalnie przeszkadzać. Niestety żłobione pierścienie są nieprzemyślane – za bardzo odstają i w moim przypadku ocierają się o małżowiny uszne, powodując dyskomfort. Wymagało to ode mnie pewnego przyzwyczajenia, ale pierwsze chwile ze słuchawkami były bolesne.

Obsługa słuchawek jest prosta i przemyślana. Środkowy przycisk pilota jest wielofunkcyjny – jego przytrzymanie włącza słuchawki i rozpoczyna parowanie. Wszystkie procesy sygnalizowane są dźwiękami oraz diodami na słuchawkach. Gdy migają na zielono trwa parowanie, a zakończony proces sygnalizuje powolne pulsowanie diod. Informują one także o poziomie baterii. Gdy zaczną migać na czerwono, należy podłączyć słuchawki – ładowaniu towarzyszy pulsująca czerwień, a pełną baterię wskazuje stała zieleń. Dobrze rozwiązano regulację głośności – krótkie wciśnięcia zmieniają natężenie dźwięku, a przytrzymanie odpowiada za zmianę utworów. Dzięki wklęsłemu guzikowi środkowemu przyciski łatwo wyczuć pod palcami, mają one wyczuwalny klik i są odpowiednio twarde. Nieźle spisuje się też obsługa rozmów – przekaz głosu rozmówców jest dobry, a i oni nie narzekali na mikrofon.

Amerykański producent obiecuje do 8 godzin pracy na jednym ładowaniu i przy normalnych poziomach głośności jest to osiągalne. W praktyce korzystałem ze słuchawek swobodnie przez kilka dni, używając ich na spacerach oraz w domu. Ładowanie z portu USB trwa około 2 godzin (z adaptera sieciowego - krócej).Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Razer Hammerhead BT - mobilne słuchawki nie tylko dla gracza?
 
 » Specyfikacja i wyposażenie
 » Konstrukcja
 » Ergonomia i obsługa
 » Brzmienie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »