Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Testy urządzeń IcyBox, użyteczne akcesoria do PC, tabletów i smartfonów
    

 

Testy urządzeń IcyBox, użyteczne akcesoria do PC, tabletów i smartfonów


 Autor: DYD | Data: 22/01/16

Testy urządzeń IcyBox, użyteczne akcesoria do PC, tabletów i smartfonówNiemiecka firma RaidSonic pod własną marką IcyBox znana jest głównie z zewnętrznych obudów dla dysków twardych. Obecnie w ofercie firmy możemy znaleźć inne kategorie produktów. W niniejszym przeglądzie przyjrzymy się bliżej różnym akcesoriom, które mogą się przydać przy użytkowaniu urządzeń przenośnych, a także przy pracy z PC. Będzie to 4-portowy HUB USB3.0 z zasilaczem i zintegrowanym stojakiem dla smartfona lub tableta, pojemna bateria 20800mAh, 5-portowa ładowarka USB dla urządzeń przenośnych, 7-portowy HUB USB 3.0 z zasilaczem, samochodowa 2-portowa ładowarka USB, stojak/ładowarka pod smartfona z microUSB umieszczonym po środku oraz mini klawiatura KeySonic KSK-3022BT wyposażona w Bluetooth 3.0. Zapraszam.

IB-AC6402: 4-portowy HUB USB3.0 ze integrowanym stojakiem

Na początek w formie zdjęciowej cały zestaw siedmiu akcesoriów w pudełkach i po rozpakowaniu, w czasie ładowania i przygotowania do testów.

Teraz wróćmy do naszego IcyBox IB-AC6402, który może pełnić kilka funkcji. Zewnętrzny stojak pełniący także rolę huba wyposażony jest w 4 porty USB 3.0 Type-A oraz jeden USB micro-B do podłączenia z komputerem. Porty rozmieszczono po dwóch bokach urządzenia - z lewej strony znajdziemy zasilanie 5V dla dołączonego zasilacza sieciowego, jeden slot USB3.0 (on pełni także funkcje ładowania, bo posiada 1.5A, ale o tym za chwilę) oraz slot micro-B USB3.0. Z kolei z prawej strony są umiejscowione pozostałe 3 porty USB3.0. Odległości pomiędzy tymi trzema portami wynoszą lekko ponad 6 mm. Z uwagi na te dość wąskie odległości, jednoczesne podłączenie szerokich gniazd czy to urządzeń USB może być problemem.

Jakość wykonania IcyBox IB-AC6402 jest bardzo dobra. Do wykonania w całości czarnej obudowy urządzenia użyto głównie aluminium, która z ciekawym designem, obłymi kształtami świetnie i praktycznie się sprawdza jako stojak dla smartfonów czy tabletów. Dodatkowo, aby nie podrapać czy porysować naszych mobilnych urządzeń użyto gumowych nakładek na plecach i spodzie stojaka, co dodatkowo poprawia stabilność trzymania urządzeń osadzonych w stojaku.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Odpowiednio dobrana waga (180g, ani za ciężka ani za lekka) w połączeniu z gumowymi podstawkami u spodu idealnie utrzymuje stojak na płaskiej powierzchni, dzięki czemu urządzenie mobilne w nim osadzone może się czuć bezpieczne. Zarówno testowany smartfon 5.2" oraz tablet 8", czy to w pozycji pionowej czy poziomej stabilnie trzymał się stojaka. W przypadku smartfona umieszczonego w stojaku możemy z niego wygodnie korzystać zarówno w pionie jak i w poziomie bez obawy, że stojak się ze sprzętem przewróci. Jeśli chodzi o tablet 8" to po włożeniu go w stojak możemy bezpiecznie klikać raczej tylko w pozycji poziomej. W pionie przy klikaniu zwłaszcza w górnej części tableta, całość konstrukcji może się poruszać - w końcu wysokość stojaka to tylko 62 mm (szerokość 80mm a długość 86mm).

Hub wyposażony jest w układ Via-Labs VL812, wspiera USB3.0 (do 5Gbit/s) oraz wsteczną kompatybilność z USB2.0 i 1.1. Urządzenie jest wyposażone w funkcje Hot Swap oraz wsparcie UASP (USB Attached SCSI). Kiedy hub jest podpięty zasilaczem do sieci, a komputer jest wyłączony, może pełnić również rolę ładowarki, jednak tylko jeden port zasilany jest prądem 1.5A, więc tylko z tego portu można korzystać do ładowania smartfonów czy tabletów - przy braku połączenia z pracującym komputerem. Po włączeniu komputera pozostałe porty mogą pełnić także rolę ładowarki.

Można także wykorzystać tego huba jako dodatkowe źródło portów USB dla Androdia. Należy wówczas skorzystać z funkcji OTG w urządzeniu z Androidem i wykorzystać odpowiedni do tego kabel. Następnie możemy podłączyć myszkę i klawiaturę i jeszcze starczy portów dla np. dysku HDD i pamięci pendrive.

Wyposażenie producenta: stojak, 80cm kabel USB3.0 do podłączenia z komputerem oraz zasilacz z kablem 115 cm. Jest także instrukcja obsługi w tym w języku polskim (choć z błędami i nie kompletnym tłumaczeniem), całość zapakowana w plastikowy blister i kartonowe pudełko. Zmierzone pobory mocy dla IB-AC6402:

- pobór mocy urządzenia w stanie spoczynku wynosił 0,14W
- podpięcie dysku SSD Freecom 256MB - pobór mocy 2,28W
- testy dysku SSD Freecom 256MB - pobór mocy do 4,28W
- testy jednocześnie SSD i pendrive'a Sandisk - do 5,30W


Pobór mocy, od lewej idle, później podłączenie dysków USB i następnie testy

Teraz kilka testów wydajności z użyciem dysku SSD 256GB i szybkiego pendrive'a 128GB. Na początek wyniki z zewnętrznego dysku Freecom SSD 256GB USB3.0 podłączonego do HUB-a i później bezpośrednio do PC. Jak widać na dwóch poniższych screenach różnice na korzyść bezpośredniego wpięcia są niewielkie.

Kolejny test to uruchomienie dwóch instancji Crystal Disk Mark jednocześnie na dysku Freecom SSD 256GB USB3.0 oraz pamięci pendrive SanDisk Extreme Pro 128GB. Tutaj już widać większą różnice, kiedy urządzenia są wpięte bezpośrednio w PC.


Powyżej test dwóch urządzeń USB wpiętych w hub IcyBox


A tu powyżej test dwóch urządzeń USB wpiętych w oddzielne porty bezpośrednio do komputera

Cena IcyBox IB-AC6402 wynosi około 160 zł.


poprzednia strona (IB-AC6402: 4-portowy HUB USB3.0 ze integrowanym stojakiem)    -   następna strona (IB-PBa20800: powerbank, czyli bateria o pojemności 20800mAh)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy urządzeń IcyBox, użyteczne akcesoria do PC, tabletów i smartfonów
 
 » IB-AC6402: 4-portowy HUB USB3.0 ze integrowanym stojakiem
 » IB-PBa20800: powerbank, czyli bateria o pojemności 20800mAh
 » IB-CH501: 5-portowa, szybka ładowarka USB
 » IB-AC618: 7-portowy HUB USB3.0 z zasilaczem
 » IB-CH201: samochodowa ładowarka USB 2x 5V
 » IB-i003SG: stojak/ładowarka pod smartfona z microUSB umieszczonym po środku
 » Klawiatura KeySonic KSK-3022BT wyposażona w Bluetooth 3.0
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »