Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2019
RECENZJE | Testy urządzeń IcyBox, użyteczne akcesoria do PC, tabletów i smartfonów
    

 

Testy urządzeń IcyBox, użyteczne akcesoria do PC, tabletów i smartfonów


 Autor: DYD | Data: 22/01/16

Testy urządzeń IcyBox, użyteczne akcesoria do PC, tabletów i smartfonówNiemiecka firma RaidSonic pod własną marką IcyBox znana jest głównie z zewnętrznych obudów dla dysków twardych. Obecnie w ofercie firmy możemy znaleźć inne kategorie produktów. W niniejszym przeglądzie przyjrzymy się bliżej różnym akcesoriom, które mogą się przydać przy użytkowaniu urządzeń przenośnych, a także przy pracy z PC. Będzie to 4-portowy HUB USB3.0 z zasilaczem i zintegrowanym stojakiem dla smartfona lub tableta, pojemna bateria 20800mAh, 5-portowa ładowarka USB dla urządzeń przenośnych, 7-portowy HUB USB 3.0 z zasilaczem, samochodowa 2-portowa ładowarka USB, stojak/ładowarka pod smartfona z microUSB umieszczonym po środku oraz mini klawiatura KeySonic KSK-3022BT wyposażona w Bluetooth 3.0. Zapraszam.
     

IB-AC6402: 4-portowy HUB USB3.0 ze integrowanym stojakiem

Na początek w formie zdjęciowej cały zestaw siedmiu akcesoriów w pudełkach i po rozpakowaniu, w czasie ładowania i przygotowania do testów.

Teraz wróćmy do naszego IcyBox IB-AC6402, który może pełnić kilka funkcji. Zewnętrzny stojak pełniący także rolę huba wyposażony jest w 4 porty USB 3.0 Type-A oraz jeden USB micro-B do podłączenia z komputerem. Porty rozmieszczono po dwóch bokach urządzenia - z lewej strony znajdziemy zasilanie 5V dla dołączonego zasilacza sieciowego, jeden slot USB3.0 (on pełni także funkcje ładowania, bo posiada 1.5A, ale o tym za chwilę) oraz slot micro-B USB3.0. Z kolei z prawej strony są umiejscowione pozostałe 3 porty USB3.0. Odległości pomiędzy tymi trzema portami wynoszą lekko ponad 6 mm. Z uwagi na te dość wąskie odległości, jednoczesne podłączenie szerokich gniazd czy to urządzeń USB może być problemem.

Jakość wykonania IcyBox IB-AC6402 jest bardzo dobra. Do wykonania w całości czarnej obudowy urządzenia użyto głównie aluminium, która z ciekawym designem, obłymi kształtami świetnie i praktycznie się sprawdza jako stojak dla smartfonów czy tabletów. Dodatkowo, aby nie podrapać czy porysować naszych mobilnych urządzeń użyto gumowych nakładek na plecach i spodzie stojaka, co dodatkowo poprawia stabilność trzymania urządzeń osadzonych w stojaku.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Odpowiednio dobrana waga (180g, ani za ciężka ani za lekka) w połączeniu z gumowymi podstawkami u spodu idealnie utrzymuje stojak na płaskiej powierzchni, dzięki czemu urządzenie mobilne w nim osadzone może się czuć bezpieczne. Zarówno testowany smartfon 5.2" oraz tablet 8", czy to w pozycji pionowej czy poziomej stabilnie trzymał się stojaka. W przypadku smartfona umieszczonego w stojaku możemy z niego wygodnie korzystać zarówno w pionie jak i w poziomie bez obawy, że stojak się ze sprzętem przewróci. Jeśli chodzi o tablet 8" to po włożeniu go w stojak możemy bezpiecznie klikać raczej tylko w pozycji poziomej. W pionie przy klikaniu zwłaszcza w górnej części tableta, całość konstrukcji może się poruszać - w końcu wysokość stojaka to tylko 62 mm (szerokość 80mm a długość 86mm).

Hub wyposażony jest w układ Via-Labs VL812, wspiera USB3.0 (do 5Gbit/s) oraz wsteczną kompatybilność z USB2.0 i 1.1. Urządzenie jest wyposażone w funkcje Hot Swap oraz wsparcie UASP (USB Attached SCSI). Kiedy hub jest podpięty zasilaczem do sieci, a komputer jest wyłączony, może pełnić również rolę ładowarki, jednak tylko jeden port zasilany jest prądem 1.5A, więc tylko z tego portu można korzystać do ładowania smartfonów czy tabletów - przy braku połączenia z pracującym komputerem. Po włączeniu komputera pozostałe porty mogą pełnić także rolę ładowarki.

Można także wykorzystać tego huba jako dodatkowe źródło portów USB dla Androdia. Należy wówczas skorzystać z funkcji OTG w urządzeniu z Androidem i wykorzystać odpowiedni do tego kabel. Następnie możemy podłączyć myszkę i klawiaturę i jeszcze starczy portów dla np. dysku HDD i pamięci pendrive.

Wyposażenie producenta: stojak, 80cm kabel USB3.0 do podłączenia z komputerem oraz zasilacz z kablem 115 cm. Jest także instrukcja obsługi w tym w języku polskim (choć z błędami i nie kompletnym tłumaczeniem), całość zapakowana w plastikowy blister i kartonowe pudełko. Zmierzone pobory mocy dla IB-AC6402:

- pobór mocy urządzenia w stanie spoczynku wynosił 0,14W
- podpięcie dysku SSD Freecom 256MB - pobór mocy 2,28W
- testy dysku SSD Freecom 256MB - pobór mocy do 4,28W
- testy jednocześnie SSD i pendrive'a Sandisk - do 5,30W


Pobór mocy, od lewej idle, później podłączenie dysków USB i następnie testy

Teraz kilka testów wydajności z użyciem dysku SSD 256GB i szybkiego pendrive'a 128GB. Na początek wyniki z zewnętrznego dysku Freecom SSD 256GB USB3.0 podłączonego do HUB-a i później bezpośrednio do PC. Jak widać na dwóch poniższych screenach różnice na korzyść bezpośredniego wpięcia są niewielkie.

Kolejny test to uruchomienie dwóch instancji Crystal Disk Mark jednocześnie na dysku Freecom SSD 256GB USB3.0 oraz pamięci pendrive SanDisk Extreme Pro 128GB. Tutaj już widać większą różnice, kiedy urządzenia są wpięte bezpośrednio w PC.


Powyżej test dwóch urządzeń USB wpiętych w hub IcyBox


A tu powyżej test dwóch urządzeń USB wpiętych w oddzielne porty bezpośrednio do komputera

Cena IcyBox IB-AC6402 wynosi około 160 zł.

IB-PBa20800: powerbank, czyli bateria o pojemności 20800mAh

Powerbanki, czyli zapasowe akumulatory zdobywają coraz większą popularność z racji tego, że nasze smartfony czy tablety mają mocno ograniczony czas działania. Tak więc zapasowe ogniwo zdolne doładować nasze urządzenie mobilne jest zwłaszcza na różnego typu wyjazdach mocno pożądane. Na rynku jest wiele modeli różniących się pojemnością, jakością wykonania i ceną. Model IB-PBa20800 to jedna z bardziej pojemnych zapasowych baterii - może pochwalić się pojemnością aż 20800mAh. W jej wnętrzu osadzono 8x akumulatorków Sanyo UR18650ZY każdy o pojemności 2600 mAh. Nad bezpieczeństwem baterii czuwa SEIKO S8211, zaś akumulatorem i ładowaniem sterują układy HT45F4M oraz AnaNavi AN3202 + Feeling Tech FP6293. Dzięki temu możemy bezpieczni o nasze urządzenia podczas ładowania, o ile będziemy użytkować zapasową baterie zgodnie z zaleceniem, czuli w temperaturze 0~40 °C i przy wilgotności 5%~95%. Samo urządzenie przetrwa warunki od -20 do 60 °C.

IB-PBa20800 jest wykonany bardzo solidnie, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości plastiku oraz obłym kształtom obudowy. Pokryto ją czarnym kolorem oraz dodano złote akcenty, które dodają elegancji urządzeniu. Matowe pokrycie niweluje efekt palcowania. Wymiary baterii są spore, 80 x 167 x 24 mm (szerokość/długość/grubość) zaś waga to blisko pół kilograma (dokładnie 458g). Nie jest to więc na pewno akumulator wyjątkowo przenośny, który możemy wrzucić do kieszeni. Jest sporo większy i grubszy, nie wspominając o wadze od smartfona z o wielkości ekranu 5.2" (poniżej zdjęcia porównawcze).

Akumulator wyposażony został w dwa porty USB (Type-A), którymi ładujemy urządzenia mobilne - jeden prądem 1A/5V a drugi 2A/5V. Do zasilania samej baterii służy tradycyjnie port microUSB (Type-B). Przy portach umieszczono cztery niebieskie diody LED, które pokazują stan naładowania baterii (jedna dioda odpowiada około 25% pojemności). Dodatkowo mamy jeszcze przycisk na krawędzi obudowy, który włącza akumulator. Całość działa sprawnie i nie było problemów z sygnalizacją lub brakiem działania akumulatora. Akumulator sam wyłączy się, kiedy urządzenie zostanie w pełni naładowane.

Na koniec kilka testów. Do pomiarów użyliśmy tabletu Chuwi Hi8 8" (bateria 4000mAh) oraz smartfona Honor 7 - (5.2" i 3100 mAh). Urządzenie może ładować jednocześnie dwa urządzenia i w ten sposób je testowaliśmy. Udało się na jednym ładowaniu powerbanka doładować 2 x tablet do 100% oraz jeszcze dodatkowo 50% oraz 2 x smartfon do 100%. Podczas pracy, zarówno w trakcie ładowania samej baterii, czy też doładowywania urządzeń mobilnych, obudowa pozostawała chłodna, powerbank nie ma tendencji nagrzewania się. Sporą niedogodnością jest jednak długie ładowanie samej baterii IB-PBa20800, czas ładowania od zera do pełna to około 15h.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Cena IcyBox IB-PBa20800 wynosi około 280 zł.

IB-CH501: 5-portowa, szybka ładowarka USB

Ładowarka IB-CH501 umożliwia jednoczesne ładowanie do 5 urządzeń USB. Wspiera wszystkie urządzenia, które mogą być ładowane przez USB 5V. W sumie do dyspozycji mamy maksymalnie 40W przy 5V/8A dla pełnej prędkości ładowania pięciu urządzeń jednocześnie. Maksymalnie per port USB może być 2.4A, więc jeśli podłączymy 5 urządzeń do ładowarki, wówczas 8A dzielone jest przez 5. Ładowarka wspiera standard BC 1.2 (standard zasilania USB Battery Charging). Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi smartfonami, tabletami i innymi urządzeniami które mogą być ładowane poprzez USB (5 V). IB-CH501 posiada wbudowaną ochronę przed zwarciem i przepięciami.

W zestawie z ładowarką znajdziemy kabel zasilający i instrukcję. Obudowa ładowarki jest matowa, o niedużych gabarytach (60x95x25 mm) i dość lekka, waży 165g. Na jednej ściance posiada pięć portów USB umieszczonych pionowo oraz pod nimi małą diodę sygnalizującą podłączenie do prądu. Sama ładowarka podłączona do prądu prawie nic nie pobiera, wskazanie było 0W. Urządzenie pracuje poprawnie, spełnia swoją funkcję, nie było problemu z naładowaniem różnych urządzeń. Można jedynie przyczepić się do delikatnego dźwięku wydawanego przez ładowarkę, kiedy jest obciążana ładowaniem jakiegoś urządzenia.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Cena IcyBox IB-CH501 wynosi około 110 zł.

IB-AC618: 7-portowy HUB USB3.0 z zasilaczem

Tym razem wystąpił kolejny hub USB3.0 jednak w wersji z 7-portami, wyposażony w zewnętrzny zasilacz. Solidna, metalowa obudowa zapewnia skuteczne chłodzenie oraz eliminuje zarysowania na obudowie. Dostarczony rzep z taśmą przylepną umożliwia zamontowanie huba w różnych pozycjach na biurku, aby poprawić stabilność położenia huba. W zestawie dodano także kabel typu Micro-B o długości 80 cm (mógłby być nieco dłuższy) do połączenia huba z komputerem.

7-portowy HUB USB3.0 możemy jednocześnie obsłużyć siedem urządzeń USB. Dioda zielona oznacza podłączenie huba do sieci. Oprócz tego każdy port jest podpisany cyfrą oraz posiada własną diodę, która świeci się stałym, niebieskim światłem kiedy urządzenie USB jest wpięte w dany port. Dodatkowo hub posiada jeden port ładujący USB o parametrach 5V/2,1A. To ładowanie jest nieco szybsze niż przez standardowy port USB 3.0, ponieważ zwykłe porty USB 3.0 mogą dostarczyć 0,9 amperów. Można więc także korzystać z urządzenia kiedy nie jest połączone z komputem, wówczas pełni rolę ładowarki, z tym że tylko jeden port jest 2.1A (siódmy, specjalnie oznaczony), reszta portów może być za słaba aby wykorzystać je do ładowania. Bardziej uniwersalny byłby hub, gdyby dodano jeszcze dwa porty typu 2.1A.

Kilka słów o poborze mocy. Sam hub podpięty tylko do sieci pobiera 0,85W. Pobór mocy wynosi 1W kiedy urządzenie jest wpięte do sieci i komputera, ale w trybie bezczynności. Podpięcie dysku SSD Freecom 256MB - pobór mocy wynosił niecałe 2,3W do 4,80W. Testy jednocześnie SSD i pendrive'a Sandisk - do 5,86W.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Teraz podobnie jak w przypadku pierwszego urządzenia IcyBox, kilka testów wydajności z użyciem dysku SSD 256GB i szybkiego pendrive'a 128GB. Na początek wyniki z zewnętrznego dysku Freecom SSD 256GB USB3.0 podłączonego do HUB-a i później bezpośrednio do PC. Wyniki wyszły zbliżone do IB-AC6402.

Kolejny test to uruchomienie dwóch instancji Crystal Disk Mark jednocześnie na dysku Freecom SSD 256GB USB3.0 oraz pamięci pendrive SanDisk Extreme Pro 128GB. Tutaj już widać większą różnice, kiedy urządzenia są wpięte bezpośrednio w PC.


Powyżej test dwóch urządzeń USB wpiętych w hub IcyBox IB-AC618


A tu powyżej test dwóch urządzeń USB wpiętych w oddzielne porty bezpośrednio do komputera

Cena IcyBox IB-AC618 wynosi około 195 zł.

IB-CH201: samochodowa ładowarka USB 2x 5V

IcyBox IB-CH201 to ładowarka USB typu zapalniczka do wykorzystania w samochodzie. Wyróżnia ją solidna, metalowa obudowa, a odpowiednia konstrukcja zapobiega wypadnięciu ładowarki z gniazda zapalniczki podczas podróży. Chipset ładowarki mierzy samodzielnie zapotrzebowanie energii każdego urządzenia i odpowiednio rozdaje energię na każde urządzenie. Urządzenie umożliwia ładowanie dwóch urządzeń różnych marek jednocześnie z prędkością ładowania do 2,4 A w pierwszym porcie USB i 2,1 A w drugim porcie. Oba porty USB mogą maksymalnie wytworzyć prąd 4,5A. Ładowarka wspiera napięcia 12V i 24 V. Wymiary ładowarki wynoszą 27x27x54 mm a jej waga to 63 g. Dodatkowo pracę ładowarki sygnalizuje niebieska dioda LED przy portach USB.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Cena IcyBox IB-CH201 wynosi około 75 zł.

IB-i003SG: stojak/ładowarka pod smartfona z microUSB umieszczonym po środku

W przypadku tego gadżetu wiele nie napiszę - jest to teoretycznie podstawka pod ładowarkę i smartfona tylko marki Samsung Galaxy i Note z każdej serii. Jednak można jej używać do innych smartfonów posiadających centralnie od spodu umiejscowione gniazdo microUSB, jak np. Honor 7 widoczny na zdjęciach poniżej.

Można wygodnie wpiąć smartfona w stojak i następnie jego kabel USB 2.0 podpiąć do ładowarki (ładowarka nie jest elementem zestawu). Aluminium o odpowiedniej wadze (177g) zapewnia dobrą stabilność dla smartfona. Gumowa nawierzchnia na dole oraz na górze chroni podłączone urządzenie jak i stacje przed wyślizgnięciem i przed zadrapaniami. Stojak spełnia swoje zadanie, jeśli chcemy mieć szybkie i wygodne ładowanie swojego smartfona. Wymiary stojaka to 84 x 118 x 73 mm. Cena IB-i003SG wynosi około 18 Euro, w Polsce na razie nie jest dostępny.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Klawiatura KeySonic KSK-3022BT wyposażona w Bluetooth 3.0

Keysonic KSK-3022BT to przenośna, bezprzewodowa klawiatura pracująca w standardzie Blutooth 3.0 o zasięgu do około 10 metrów w otwartej przestrzeni. Pracuje zarówno w środowisku Windows, jak i Android oraz iOS. Nie posiada klawiatury numerycznej, ale mimo niewielkich wymiarów (26 x 14 cm) jej płaskie klawisze są całkiem spore, co umożliwia względnie wygodną prace jak na tak niewielki keyboard. Posiadają technologie membranową Soft Touch, dzięki czemu klawisze są ciche i lekkie w dotyku.

Kilka danych technicznych tego modelu. Pojemność baterii wynosi 280mAh, ładuje się ją poprzez port microUSB a czas jej nieprzerwanej pracy dochodzi do 90h. W trybie standby może czuwać do 200 dni wedle specyfikacji producenta. Po 15 minutach bezczynności klawiatura przechodzi do trybu czuwania. Naciśniecie dowolnego klawisza ją wybudza. Czas jej naładowania wynosi niecałe 2h. Na pokładzie znajdziemy 81 klawiszy do dyspozycji a producent daje gwarancje żywotności na 3 miliony stuknięć per klawisz. Skok klawisza to 1.4mm, jest miękki i precyzyjny w kontakcie z naszymi palcami. Pisanie na KSK-3022BT mimo swoich niewielkich wymiarów jest wygodne i poprawia komfort obsługi tableta, czy smartfona kiedy trzeba napisać więcej tekstu.

Spód klawiatury jest lekko podniesiony, co umożliwia jej ustawianie pod lekkim kątem. Są tam umiejscowione małe dwie gumowe nogi, włącznik klawiatury, przycisk "connect", a także dwie diody "Status" i naładowania. Na bocznej krawędzi podstawki jest też gniazdko microUSB do ładowania klawiatury.

Istotną rolę odgrywa przycisk "Switch", który po wciśnięciu umożliwia dostęp do specjalnych uchwytów. Zaczepy wyskakują z klawiatury, a w razie potrzeby można je szybko schować. Patent ciekawy i się sprawdza. Rozkładane uchwyty pozwalają szybko ustawić tablet, dzięki czemu mamy pracę zbliżoną do laptopa. Kąt ustawienia tableta jest stały, ewentualnie można coś podłożyć pod klawiaturę, aby lekko zmienić kąt nachylenia ekranu. Osadzony tablet stabilnie trzyma się klawiatury, można spokojnie obracać klawiaturą razem z tabletem, bez obawy się się poruszy lub wypadnie z zaczepów. Rozstawienie uchwytów nie umożliwia ustawienia tableta 8" w pionie, co widać na jednym z poniższych zdjęć. Tablet na zdjęciach ma przekątną ekranu 8". Co ciekawe, rozstaw uchwytów pozwolił na umiejscowienie w poziomie smartfona 5.2" Honor 7.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Tablet 8" z klawiaturą (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Tablet 8" w pionie nie dał się zamontować (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Tablet 8" (kliknij, aby powiększyć)


Smartfon 5.2" z klawiaturą (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Cena KeySonic KSK-3022BT wynosi około 39 Euro, w Polsce na razie nie jest dostępna.