Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja multi-tłumacza Vasco Translator V4
    

 

Recenzja multi-tłumacza Vasco Translator V4


 Autor: Adam | Data: 14/11/23

Uruchomienie, możliwości i przegląd funkcji

Vasco Translator V4 jest bardzo prosty w obsłudze. Po włączeniu urządzenia należy wybrać język systemowy, zapoznać się z licencją użytkownika oraz zaakceptować warunki. Nie wymaga podawania jakichkolwiek danych i adresu e-mail. Po tych prostych krokach i wyborze domyślnego języka dla tłumaczeń, urządzenie jest gotowe do działania w ponad 200 krajach na świecie, dzięki wbudowanej karcie SIM. Tłumaczenia odbywają się dzięki dostępowi do Internetu i do tego celu służy wbudowana karta SIM. Urządzenie posiada też funkcję Wi-Fi, z której można korzystać w miejscach, gdzie nie ma zasięgu. Listę krajów i operatorów obsługujących Vasco Translator V4 jest dostępna na stronie producenta. Patrząc na mapę świata możemy zauważyć, że zasięgiem pokryte są praktycznie wszystkie kraje z małymi wyjątkami w postaci np. Somalii, Angoli czy Sudanu.

Vasco Translator V4 oferuje 5 głównych trybów pracy, które sobie poniżej omówimy. Są to:
  • Tłumacz mowy - 76 języków (do tego wymowa w 48 językach)
  • Tłumacz zdjęć - 108 języków
  • Tłumacz tekstu - 90 języków
  • Czat grupowy - MultiTalk, współpracuje z dedykowaną aplikacją na smartfony w 75 językach
  • Nauka języków - lekcje do nauki słówek w 28 językach

Tłumacz mowyPo wejściu w ten tryb można łatwo przeprowadzać konwersację w dwóch językach. W razie potrzeby można szybko zmienić dany język na inny. Aby przetłumaczyć mówioną frazę, naciskamy na ekranie dotykowym (lub przyciskiem fizycznym na obudowie) ikonę mikrofonu i wymawiamy to co chcemy, aby zostało przetłumaczone. Urządzenie po chwili pokaże tekst w języku którym mówiliśmy, następnie nastąpi tłumaczenie również tekstowe oraz jednocześnie wymowa głosowa w języku docelowym. Translator tłumaczy mowę w 76 językach, zaś głosowa wymowa możliwa jest w 48 językach (trzy są dodatkowo płatne po 50zł: bułgarski, chorwacki i hebrajski). Aby dokładność tłumaczenia była jak najlepsza, Vasco wykorzystuje 10 różnych silników tłumaczeniowych, z których najlepszy jest wybierany dla każdej pary językowej. Jak to działa? Dla każdej pary języków istnieje predefiniowany silnik, który zapewnia najbardziej optymalne wyniki. Zobaczmy na poniższym video, jak nasz tłumacz AI działa w praktyce w trybie "Rozmowa".Dodatkowe funkcje w trybie rozmowy, które można uaktywnić w ustawieniach to np. przekręcenie ekranu umożliwiające automatyczne ponowne tłumaczenie (z wymową) ostatniej frazy. Jest możliwość szybkiego wysłania konwersacji na e-mail (całości rozmowy lub fragmentu). Wystarczy podać adres e-mail odbiorcy i od razu przyjdzie mail z adresu @vasco-electronics.com z załącznikiem PDF zawierającym naszą rozmowę. Wymowa może być ustawiona w trzech trybach: normalnym, wolnym lub bardzo wolnym. Inteligentny tłumacz Vasco V4 korzysta z zaawansowanych technologii tłumaczenia, takich jak sieci neuronowe, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Dzięki temu tłumaczenia są szybkie, dokładne i naturalne.

Urządzenie tłumaczy całkiem szybko, sprawnie i działa dwukierunkowo. Wystarczy na ikonce (lub bocznym przyciskiem) wybrać dany język i zacząć mówić. Warto jednak mówić po jednym zdaniu, gdyż urządzenie nie wykryje samo końca zdania podczas wymowy - kropki nie wstawi. Vasco Translator V4 nie zawsze w pełni poprawnie zrozumie lub przetłumaczy to co powiemy. Zdarza się, że urządzenie sygnalizuje brak połączenia z Internetem, wówczas trzeba powtórzyć operację. Niektóre języki są lepiej obsługiwane niż inne, a czasem urządzenie może popełnić błędy gramatyczne, leksykalne lub stylistyczne. Tłumaczenia mogą też być opóźnione lub niezrozumiałe, jeśli źródłowy tekst jest niejasny, zbyt skomplikowany lub zawiera slang.

Tłumacz zdjęćDzięki temu, można szybko przetłumaczyć dowolne zdjęcie zawierające tekst w jednym ze 108 języków na wybrany przez nas język. W restauracji np. robimy zdjęcie menu lub gazety w obcym języku i w ciągu kilku sekund urządzenie nam je przetłumaczy. Dodatkowo można od razu usunąć tło (zamienić na białe) ze zdjęcia i wówczas zostanie czysty tekst, który następnie można udostępnić na e-mail odbiorcy w postaci PDF zawierający nasz tekst. Dodatkowo tekst z PDF później można przenieść do notatnika. Nie ma możliwości w urządzeniu zachowania zdjęcia ani tekstu, więc jeśli chcemy na później zachować dane tłumaczenie ze zdjęcia trzeba je przesłać na e-mail. W gorszym oświetleniu aparat może mieć problemy ze złapaniem ostrości, tutaj nieco pomocna jest wbudowana latarka.

Tłumacz tekstuTa funkcja działa nieco podobnie jak tryb Rozmowa, z tym że tutaj można wpisywać także ręcznie wybrany tekst lub jeśli chcemy, to korzystamy z wykrywania mowy. Urządzenie wówczas wykryje mówioną frazę i zmieni na tekst. Dodatkowo przetłumaczony tekst może automatycznie zostać wymówiony oraz jest szybka zamiana tekst źródłowego z docelowym. Historia tłumaczeń jest zachowana, a także mamy możliwość szybkiego wysłania konwersacji na e-mail (całości rozmowy lub fragmentu).

Czat grupowyAplikacja MultiTalk umożliwia tworzenie czatów z ludźmi z całego świata. Możesz rozpocząć własną rozmowę lub dołączyć do już istniejącej, używając wbudowanej kamery do zeskanowania kodu QR wygenerowanego przez aplikację. To rozwiązanie, które może się sprawdzić na spotkania biznesowe i konferencje, a także dla przewodników turystycznych rozmawiających z grupami osób z różnych krajów. Podczas konwersacji można korzystać z urządzenia Vasco lub dedykowanej aplikacji o nazwie MultiTalk. Dzięki temu możliwy jest także darmowy kontakt z dalekich krajów np. z osobami z naszego kraju. My piszemy z urządzenia Vasco przykładowo z krajów arabskich, a inna osoba dostaje tę wiadomość na aplikacje w swoim smartfonie.

Nauka językówTo ciekawa i prosta funkcja do nauki słownictwa w jednym z z 28 języków. Wystarczy wybrać język, który w danej chwili chcemy poćwiczyć i dostaniemy lekcję z 20 słowami, w której ćwiczymy zarówno słownictwo jak i wymowę. Po ukończeniu danej lekcji, dostajemy paczkę z kolejnymi słowami. Są one z różnej kategorii typu podróże, transport, ludzie, przedmioty, zwroty, etc. Zapamiętane słowo oznaczamy że je umiemy, zaś analogicznie zwroty do dalszego ćwiczenia oznaczamy do dalszej nauki. W dowolnej chwili można dodać kolejny język i zacząć z nim naukę.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja multi-tłumacza Vasco Translator V4
 
 » Design i wyposażenie
 » Uruchomienie, możliwości i przegląd funkcji
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »