Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Xbox vs PS5 - dla kogo są nowe konsole od Sony i Microsoftu?
    

 

Xbox vs PS5 - dla kogo są nowe konsole od Sony i Microsoftu?


 Autor: Wedelek | Data: 04/12/20

Dla kogo jest nowy Xbox, a dla kogo PS5

Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. PlayStation 5 to konsola, którą powinny zainteresować się osoby posiadające mocarne PCty, ale chcące ograć też gry od Sony, a także fani EXów tego producenta. Jest bowiem mało prawdopodobne by najważniejsze tytuły trafiły kiedykolwiek na PCty, a nawet jeśli, to z pewnością nie nastąpi to szybko.

Xbox to z kolei propozycja dla osób, które nie mają mocarnego PCta z Windowsem i nie zamierzają inwestować w niego kilku tysięcy złotych. Platforma Microsoftu to obecnie najtańszy sposób na cieszenie się grami multiplatformowymi oraz tymi, które są produkowane przez należące do tej firmy studia. Model S najlepiej nadaje się dla niedzielnych graczy, którzy nie chcą wydawać zbyt dużo pieniędzy na sprzęt, nie mają telewizora 4K, a ich głównym źródłem gier będzie GamePass. Seria X to natomiast propozycja dla bardziej wymagających graczy. Przewagą obu konsol nad PCtami jest w tym przypadku szersza oferta GamePassa i możliwość łatwej odsprzedaży gier. Ten proceder niestety na blaszakach całkowicie umarł. Sam Xbox będzie też dużo tańszy niż komputer PC o podobnej wydajności, a dzięki specyfice tego rynku posłuży nam na kilka ładnych lat.

Reasumując Xboxy S i X to po prostu najtańsze maszynki do grania w duże tytuły. Gdyby nie istnienie Epica i jego rozdawnictwo powiedziałbym nawet, że bezkonkurencyjne. Jeśli więc nie macie mocarnego PCta i nie macie zamiaru się w takowego wyposażać, ale lubicie od czasu do czasu pograć, to zakup Xboxa Series S może być najlepszą decyzją jaką podejmiecie. Jeśli Wasze wymagania są większe, to polecam serię X, a jeśli wolicie Sony to… kupcie używane PS4 z zestawem gier. PlayStation 5 i tak do gwiazdki w sklepach się raczej nie pojawi, a nabijanie kabzy „Januszom” z Allegro nie ma sensu.

poprzednia strona (EXY i Game Pass)    -   następna strona (Dla kogo jest nowy Xbox, a dla kogo PS5)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Xbox vs PS5 - dla kogo są nowe konsole od Sony i Microsoftu?
 
 » Wstęp
 » Specyfikacja
 » Wygląd i kontroler
 » System i gry
 » EXY i Game Pass
 » Dla kogo jest nowy Xbox, a dla kogo PS5
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »