Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Yeedi K700 recenzja odkurzacza-robota
    

 

Yeedi K700 recenzja odkurzacza-robota


 Autor: Redakcja | Data: 31/12/20

K700 podczas intensywnej pracy

Pora sprawdzić robota w boju. Dodam jeszcze, że po podwójnym naciśnięciu przycisku Power mamy zwiększoną moc pracy szczotek. Choć przydała by się jakaś dodatkowa informacja (np. informacja głosowa lub inny kolor diody), że wówczas robot pracuje z większą mocą, bo możemy tylko się tego dowiedzieć poprzez głośniejszą prace robota.

Na filmie poniżej widać pracę robota w pełni automatyczną w pokoju około 8,5 m2 (powierzchnia pokoju, nie obszaru sprzątania). Polecam oglądać video w przyspieszeniu x2. Yeedi potrzebował 15 minut aby cały pokój przelecieć i wysprzątać. Jak widać do połowy czasu pracy w tym niewielkim pokoju nieco kombinował i pewne miejsce, zwłaszcza pod stolikiem wiele razy objechał, ale później już lepiej wytyczał drogę, jakby się nieco nauczył i zaczął bardziej orientować w terenie. Po analizie drogi widać, że nie ominął żadnego istotnego miejsca, a wręcz przeciwnie wyczyścił kilkakrotnie różne miejscówki. Zawsze lepiej, że wyczyścił więcej niż miałby ominąć pewne rejony. Dodam, że salon o wielkości ~20 m2 ze stołem, kanapą i fotelami czyścił około 25 minut.

Teraz podobne video, ustawione czyszczenie auto, ale rozpoczęcie ze stacji ładującej. Czy robot do niej wróci?

Z kolei na poniższym video ustawiłem tryb sprzątania po krawędziach pokoju. Yeedi ładnie obleciał krawędzie, ale później jakby trochę zwariował i zaczął po całości dość dziwnie jeździć. Po czym po łącznie 34 minutach zakończył pracę. Jednak kiedy uruchomiłem odkurzacz ze stacji dokującej w tym trybie, to przeleciał krawędzie pokoju po czym ładnie się odmeldował w stacji dokującej. Trwało to już tylko 5 minut.

Na tym video jest pokazany trzeci tryb sprzątania (oprócz automatycznego i po krawędziach) tym razem kołowego. Odkurzacz zaczyna w punkcie i robi coraz to większe okręgi. To tryb szybki, który wyłącza się automatycznie - jak coś się wysypie na podłodze, to można włączyć ten tryb i robot po 3 minutach się wyłączy.

Miło jest, że robot do nas mówi czystą, kobiecą angielszczyzną, co zamierza w danym momencie robić. Mamy zwroty typu: I am starting the clean , I am returning to the charging dock, I am starting the charge. Na tym video mamy pokazane sterowanie pilotem, komunikaty głosowe oraz dokowanie do bazy.

A oto wynik sprzątania pokojów. Jak widać po zawartości, Yeedi sprawnie oczyszcza podłogi z niepożądanej zawartości.


Zawartość po czyszczeniu podłogi...


...która wcześniej wyglądała na względnie czystą :)


Reasumując: moc odkurzacza umożliwia solidne pozbycie się zanieczyszczenia z naszych podłóg

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Yeedi K700 recenzja odkurzacza-robota
 
 » Wstęp, o Yeedi
 » Yedi K700 we własnej osobie
 » K700 podczas intensywnej pracy
 » Tryb mopowania
 » Werdykt
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »