Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Yeedi K700 recenzja odkurzacza-robota
    

 

Yeedi K700 recenzja odkurzacza-robota


 Autor: Redakcja | Data: 31/12/20

Werdykt

Robot wykonał swoją pracę, czas na wnioski. Jego celem nadrzędnym jest zminimalizowanie naszych czynności podczas odkurzania oraz mopowania. Nie oznacza to, że robot zrobi za nas wszystko. Nadal po naszej stronie będzie opróżnienie pojemnika z kurzu i innych niepożądanych elementów z naszej podłogi oraz okresowe czyszczenie elementów naszego odkurzaczorobota - czyli szczotek i filtrów. Za to dzięki takiemu towarzyszowi jak Yeedi K700 nie musimy sami latać ze szczotką czy mopem. Wydajność odkurzacza jest na dobrym poziomie i z czyszczenia podłóg będziemy zadowoleni. Z kolei hałas podczas pracy nie jest na tyle intensywny, że może wprowadzić nas w irytację. W trybie zwiększonej mocy jest trochę większa dmuchawa, ale z niej rzadziej raczej się korzysta, gdyż podstawowa moc jest wystarczająco wydajna.

Tryb mopowania to dobry dodatek, który przyda się w usuwaniu brudu na mokro, choć w tym trybie pracy jego wydajność nie jest zbyt duża i z uporczywymi plamami raczej sobie nie poradzi. Do bieżących czynności sprzątania na mokro nada się - zawsze lepiej niż latać z kijem i wiadrem ;-)

Odkurzacz dobrze sobie radzi w trybie automatycznym w zamkniętych pokojach. Jeśli chcielibyśmy go puścić na całe mieszkanie, zwłaszcza przy skomplikowanym rozkładzie, wówczas robot trochę się zacznie gubić i wracać do wcześniej już odwiedzonych pomieszczeń. Lepiej więc wyznaczyć mu mniejsze lokalizację, (najlepiej jeden lub dwa pokoje na raz) poprzez fizyczne zablokowaniu dostępu do wielu pomieszczeń. Z uwagi, że nie ma tutaj dedykowanej aplikacji, nie możemy skorzystać z takich przydatnych funkcji jak skanowanie i trasa przebytych powierzchni, zaplanowania sprzątania o danej godzinie czy komend głosowych.

Kiedy próbujemy z pilota wydać polecenie robotowi powrotu do stacji dokującej, to musi być on wyjątkowo blisko niej (najlepiej 1 metr) aby do nie "zacumował". Inaczej gubi się i nie daje rady jej odnaleźć. To jeden z głównych minusów tego modelu. Jeśli zaś zaczyna prace ze stacji dokującej w danym pokoju, wówczas zawsze wracał do niej po zakończonej pracy. Co do pracy robota z użyciem pilota można było jeszcze trochę usprawnić sterowanie, np. dodać podwójne naciśnięcie strzałki, które mogło by przyspieszać prace odkurzacza i uaktywnić tryb ala tempomat, aby nie trzeba było cały czas trzymać wciśniętego pilota żeby poruszał się do przodu. Tego mi trochę zabrakło.

Yeedi K700 - cena około 825zł w promocji na AliExpress+ skuteczne i wydajne odkurzanie
+ w trybie auto dotrze w każde miejsce w pokoju
+ dobra jakość wykonania
+ długi czas pracy na akumulatorze (~150min) i szybkie ładowanie
+ możliwość sterowania pilotem IR
+ tryb mopowania
+ akceptowalny hałas podczas pracy

- brak dedykowanej apki, która by dodała kilka nowych funkcjonalności
- problemy z dotarciem do stacji dokującej, kiedy z niej nie startuje
- prędkość jazdy z pilota mogła by być szybsza

Dziękujemy firmie Yeedi za podesłanie sprzętu do testów.
Obecnie produkty firmy Yeedi oferowane są na platformach Amazon i AliExpress.

poprzednia strona (Tryb mopowania)    -   następna strona (Werdykt)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Yeedi K700 recenzja odkurzacza-robota
 
 » Wstęp, o Yeedi
 » Yedi K700 we własnej osobie
 » K700 podczas intensywnej pracy
 » Tryb mopowania
 » Werdykt
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »