Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Pisz i rozmawiaj do woli - TEST klawiatury A4Tech KIP-800
    

 

Pisz i rozmawiaj do woli - TEST klawiatury A4Tech KIP-800


 Autor: NimnuL | Data: 09/08/06

Co czujemy?

Po podłączeniu klawiatury do komputera zostanie ona automatycznie wykryta przez system operacyjny. KIP-800 nie wymaga dodatkowego oprogramowania, przyciski funkcyjne zostają rozpoznane i działają na swoich domyślnych ustawieniach. Z powodzeniem można sterować np. Winampem czy Foobarem 2000 przy pomocy przycisków multimedialnych, a klawisze "internetowe" współpracują poprawnie np. z Internet Explorerem oraz Firefoxem.

Jeśli jednak zechcemy dostosować działanie przycisków dodatkowych według własnych potrzeb, należy pobrać odpowiednie oprogramowanie ze strony producenta.

Klawisze pracują dość cicho, choć nie wyeliminowano całkowicie cichego klekotania przycisków podczas pisania. Skok klawiszy jest znacznie tutaj krótszy niż w tradycyjnych rozwiązaniach, ale nie tak krótki jak np. w notebookach czy choćby Logitech UltraX Flat. Przyciski pracują bardzo miękko z wyczuwalnym, delikatnym "klikiem".

Klawiatura jest sporej szerokości bo mierzy aż 498mm oraz 207mm głębokości. Dla porównania podam, że standardowe modele klawiatur są o około 5cm węższe.

KIP-800 nie wyposażono w typową, ergonomiczną podkładkę pod nadgarstek, niemniej jednak klawiatura nie kończy się zaraz za backspace. Producent zapewnił coś co ma uchodzić za podpórkę pod nadgarstek, jest to przedłużenie klawiatury o długości 4cm. Nie jest to wiele, ale dla niezbyt dużych dłoni wystarcza by wygodnie na niej spoczęły.

Telefon IP współpracuje z komunikatorem Skype, dzięki czemu bez żadnych opłat można rozmawiać z innym użytkownikiem tego programu. Co więcej, klawiatura A4Tech kompatybilna jest z serwisami telefonii internetowej MSN, AOL, Yahoo oraz Skype.

Aby można było rozpocząć rozmowę należy wybrać odpowiednie urządzenie (C-Media USB Sound Device) w ustawieniach programu komunikacyjnego. A jak to wygląda w praktyce? Krótko pisząc - świetnie. Wbudowana w klawiaturę karta dźwiękowa wyposażona jest w technologię redukcji echa oraz zakłóceń.

Efektem tego jakość dźwięku podczas rozmowy za pośrednictwem programu Skype jest faktycznie bardzo dobra, lepsza niż przy użyciu mikrofonu i słuchawek wpiętych do karty dźwiękowej w komputerze. Zakłócenia są niewielkie, a pogłos praktycznie nie występuje. Ograniczenia stawia tutaj jednak mikrofon będący po stronie rozmówcy, jeśli będzie kiepski, jakość odbieranego przez nas sygnału będzie niskiej jakości. Najlepiej sprawdzał się natomiast układ gdzie po obu stronach wystąpiły klawiatury KIP-800. W takim wypadku jakość dźwięku była wręcz idealna tak jakby rozmówca stał tuż obok.

Testy odbywały się przy łączu 128/160kbps (up/down).

Wykonanie A4Tech KIP-800 jest bardzo dobre. Użyte tworzywa nie skrzypią, a spasowanie elementów jest bardzo dobre. Znaki na klawiszach są zatopione (wbite) w plastik zatem nie ma obaw o ich zmazanie po długim okresie użytkowania. Jedynie farba z podpórki pod nadgarstek pozwala snuć przypuszczenia, że w przyszłości ulegnie ona wytarciu.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Pisz i rozmawiaj do woli - TEST klawiatury A4Tech KIP-800
 
 » Co widzimy?
 » Co czujemy?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »