Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Zapas energii dla notebooka - krótki test akumulatora APC UPB70
    

 

Zapas energii dla notebooka - krótki test akumulatora APC UPB70


 Autor: NimnuL | Data: 25/04/08

Zapas energii dla notebooka - krótki test akumulatora APC UPB70Energii elektrycznej nigdy za wiele, w szczególności gdy na naszych kolanach spoczywa notebook, a do najbliższego gniazdka zasilającego nie sięga ani przewód, ani nasz wzrok. W takiej sytuacji możemy zaopatrzyć się w drogi, dedykowany do naszego komputera akumulator dodatkowy, lub w uniwersalny i jednocześnie pojemny moduł zasilający. W niniejszej recenzji skoncentruję swoją uwagę na tym drugim rozwiązaniu, a dokładniej na modelu UPB70 firmy APC. Sprawdźmy więc co oferuje nam właśnie ta opcja. Zapraszam.

Wygląd


(kliknij, aby powiększyć)

Zestaw ułożony został wewnątrz przeźroczystego blistra. Po zaciekłej walce z tym opakowaniem (bez ostrego i solidnego narzędzia się nie obędzie) ze środka wydobędziemy akumulator, komplet końcówek, przewód zasilający oraz instrukcję obsługi wraz z listą kompatybilnych notebooków.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Sam akumulator wygląda jak cienki notatnik. Jego wymiary to około 30x23x2cm (w najcieńszym miejscu grubość wynosi około 1,4cm), a waga 870g. Parametry te są więc zbliżone do bardzo małych notebooków.

Czarne wykończenie z polerowanym dodatkiem tworzy ciekawy i jednocześnie estetyczny wygląd. Na wierzchniej stronie znajdziemy przycisk sterujący (uruchamiający akumulator lub wyświetlający poziom naładowania ogniw na białym, czterosegmentowym wskaźniku umieszczonym obok). Pod spodem znajduje się tabliczka znamionowa, a także gumowa podkładka zapewniająca dobre trzymanie na podłożu.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Na tylnej krawędzi znajdziemy gniazdo zasilające, USB oraz przełącznik sterujący napięciem wyjściowym.

Jakość wykonania nie budzi najmniejszych nawet zastrzeżeń. Obudowa jest porządnie skręcona i wykonana z solidnych materiałów. Pokryto ją powłoką przypominającą w dotyku cieniutką gumę. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że łatwo się brudzi, szczególnie od odcisków palców.


APC UPB70 vs. IBM T43 (15'') (kliknij, aby powiększyć)


APC UPB70 vs. IBM T43 (15'') (kliknij, aby powiększyć)


APC UPB70 vs. IBM T43 (15'') (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Akumulator zaprojektowano tak, aby można było go postawić pod notebookiem (nawet takim o powierzchni wyraźnie większej od APC UPB70), dzięki temu komputer będzie nieznacznie podniesiony i pochylony w naszą stronę, co w praktyce nawet poprawia komfort pisania na klawiaturze. Takie ustawienie nie jest to jednak konieczne, bo przewód o długości 115cm pozwala na swobodę ruchu. Możemy odsunąć akumulator na bok lub na czas pracy przechowywać go w leżącej obok nas torbie.

poprzednia strona (Wygląd)    -   następna strona (Liczby)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Zapas energii dla notebooka - krótki test akumulatora APC UPB70
 
 » Wygląd
 » Liczby
 » Praktyka
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »