Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Nowa technologia: test karty Asus Ageia PhysX
    

 

Nowa technologia: test karty Asus Ageia PhysX


 Autor: DYD | Data: 24/05/06

Asus Ageia PhysX P1 128MB PCI

Podobnie jak czynią to firmy ATI czy Nvidia, także Ageia nie wypuszcza na rynek własnych kart, lecz sama przekazuje technologię innym producentom, którzy budują na niej finalne produkty. Jedną z pierwszych kart jaka ukazała się na rynku jest karta Asusa oparta na technologii Ageia PhysX. W tej chwili także BFG ma swój produkt oparty na układzie Ageia, zaś w Japonii firma Elsa Japan zajmie się sprzedażą kart opartych na tej technologii.

Model Asus Ageia PhysX P1 128MB PCI przypomina wyglądem zwykłą kartę graficzną, jednak to co na pierwszy rzut oka odróżnia ją od karty graficznej, to brak wyjść na monitor. Boczna ścianka zawiera jedynie logo firmy Ageia. Karty Ageia nie łączymy z kartą graficzną, lecz po prostu wkładamy w wolny slot PCI. Procesor PPU poprzez szynę PCI komunikuje się z jednostką centralną. Laminat karty koloru niebieskiego wyposażono w układ PPU Ageia wraz z pamięciami, które w całości przykrywa radiator, dodatkowo chłodzony wiatrakiem. Na szczęście wiatrak jest w miarę cichy, a sam układ i pamięci nie mają tendencji do dużego nagrzewania się, tak jak choćby ma to miejsce przy kartach graficznych. Warto jeszcze zwrócić uwagę na 4-pinowe wyjście zasilania molex, które musimy podłączyć, aby karta mogła być poprawnie zainstalowana w systemie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Proces instalacji jest prosty i szybki: po włożeniu karty w slot PCI i podpięciu zasilania poprzez molex, w systemie pojawia się nowe urządzenie. Instalujemy sterowniki i jeśli wszystko zostanie poprawnie wykryte, w menadżerze urządzeń dostępny będzie następujący wpis:


Zakładki sterowników (kliknij, aby powiększyć)

Asus w wyposażeniu oprócz samej karty, dorzuca kabelek zasilający molex oraz cztery płyty zawierające: pełną wersję gry Ghost Recon: Advanced Warfighter, dwa demka Cellfactor: Combat training oraz Switchball, a także sterowniki. Jest także instrukcja obsługi, jednak bez języka polskiego oraz skórzane etui na 10 płyt CD.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Nowa technologia: test karty Asus Ageia PhysX
 
 » Technologia Ageia PhysX
 » Asus Ageia PhysX P1 128MB PCI
 » Platforma testowa
 » Ageia PhysX Hardware Demo
 » Switchball demo
 » Cellfactor: Combat Training demo
 » Ghost Recon: Advanced Warfighter
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »