Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Nowa technologia: test karty Asus Ageia PhysX
    

 

Nowa technologia: test karty Asus Ageia PhysX


 Autor: DYD | Data: 24/05/06

Podsumowanie

Na zakończenie można w skrócie powiedzieć o nowej technologii: "pierwsze koty za płoty". Technologia Ageia dopiero wchodzi na rynek i na razie można ją śmiało nazwać "ciekawostką przyrodniczą" a w żadnym razie rewolucją. Technologia wymaga sporych nakładów od nabywcy: dodatkowa karta z kolejnym coolerem (których tak chętnie pozbywamy się z naszych dektopów), konieczność zasilania zewnętrznego, a więc apetyt na moc rośnie i wygórowana cena na poziomie około 990 zł za model Asusa, na razie mogą mocno zniechęcać do zakupu.

Lista obecnych gier z obsługą procesora do spraw fizyki można wymienić na palcach jednej ręki, co potęguje już teraz niechęć do zakupu karty. Jednak część developerów podłapała “fizycznego” bakcyla i szykuję się nam mały wysyp tytułów ze wparciem PPU (m.in. Unreal Tournament 2007, Sacred II, Crazy Machines 2, Warhammer). Tylko w ten sposób można liczyć na jakiś sukces, jeśli będzie realne zainteresowanie obsługą Ageii wśród producentów gier oraz realny zysk z posiadania akceleratora fizyki w komputerze.

Na razie można jedynie posmakować tej technologii w dostępnych grach, w których Ageia i tak nie powala na kolana. Jedynie "wypasiony" Cellfactor wymagający PPU prezentuje dość ciekawą jakość, choć samo strzelanie do bezdusznych rurek czy beczek nie wystarczy. Z kolei Ghost Recon: Advanced Warfighter zupełnie dobrze wygląda i zachowuje się bez wsparcia sprzętowego, a na dodatek działa szybciej niż wersja z obsługą PPU.

Czas pokaże czy produkt przyjmie się na rynku, na razie raczej na euforię nie ma co liczyć. Trzeba popracować nad kwestią wydajności, optymalizacji, usprawnionych i bardziej rozbudowanych sterowników, aby użytkowników miał możliwość ustawień parametrów odpowiedzialnych za efekty oferowane przez układ Ageii. Konieczne jest także wsparcie producentów gier oraz realny zysk z posiadania karty, z której na razie dostaniemy więcej hałasu niż pociechy. Poczekamy, zobaczymy i pewnie jeszcze do tematu wrócimy...

poprzednia strona (Ghost Recon: Advanced Warfighter)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Nowa technologia: test karty Asus Ageia PhysX
 
 » Technologia Ageia PhysX
 » Asus Ageia PhysX P1 128MB PCI
 » Platforma testowa
 » Ageia PhysX Hardware Demo
 » Switchball demo
 » Cellfactor: Combat Training demo
 » Ghost Recon: Advanced Warfighter
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

ASUS Polska      ASUS Polska