Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja 17 cali LCD AG Neovo M-17
    

 

Recenzja 17 cali LCD AG Neovo M-17


 Autor: Grosz | Data: 12/04/05

Recenzja 17 cali LCD AG Neovo M-17Z dnia na dzień wzrasta liczba oferowanych modeli wyświetlaczy LCD. Już nie tylko wielcy producenci monitorów kineskopowych (CRT) jak np.: Samsung, Philips, LG czy iiyama, ale także mało znane na rynku europejskim - firmy dalekowschodnie, takie jak tajwańska - AG Neovo Technology B.V (oddział europejski mieści się w Rotterdamie w Holandii), wprowadzają na rynek coraz to nowe i coraz lepsze modele paneli LCD.

Do testów trafił 17" monitor LCD - AG Neovo M-17. Wyświetlacz należy do rodziny urządzeń: "Rozrywka i Multimedia" - zaprojektowanych specjalnie dla użytkowników domowych, w celach rozrywkowych. Zapraszam do krótkiego przeglądu możliwości monitora AG Neovo M-17.

Strona 1


AG NEOVO M-17 - poręczny w transporcie, karton firmowy (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - monitor z przodu (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - przykładowy "obraz kontrolny" (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - porównanie głębokości monitorów (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - wszystkie kable i kabelki (kliknij, aby powiększyć)

Chyba tylko najstarsi górale pamiętają wolne i niemiłosiernie smużące matryce LCD pierwszych laptopów. Obecnym minimum stają się wyświetlacze o czasie reakcji poniżej 25ms i wielkości 17" (SXGA - 1280x1024 - co odpowiada monitorom kineskopowym o przekątnej 18-19"). Nie bez znaczenia jest również ilość miejsca zajmowana przez monitor LCD. To nie ogromne połacie biurka (moja stara 17" zajmuje 1/3 blatu) głębokości rzędu: 40-60 cm, ale np. 20 cm (z dużą podstawą) lub nawet 5-7 cm przy mocowaniu do ściany, czy ramienia / wysięgnika. Tą tendencję reprezentuje nowy produkt AG NEOVO M-17.

Monitor jak się wydaje ze względów oszczędnościowych oraz być może w celu ograniczenia masy urządzenia, nie posiada (stojącej) podstawy - powoduje to brak możliwości regulacji wysokości ekranu ponad biurkiem (w końcu przed nosem będę miał całą 4-tomową Encyklopedię PWN!). Monitor opiera się dolną krawędzią matrycy (przedłużoną / podniesioną - pasem przeźroczystego tworzywa w kształcie litery "L") i rozstawianą tylną nogą w kształcie litery "U" (4 gumowane nóżki zapobiegają przypadkowemu przesuwaniu się monitora). Istnieje możliwość pochylenia monitora o 10 lub 30 stopni do tyłu. Pionową pozycję monitora może zapewnić jedynie złożenie tylnej nogi (przez wciśnięcie przycisku z prawej strony podstawy i obrócenie jej do góry - nic na siłę, mechanizm działa bez oporów, ale bardzo pewnie) i zamocowanie go na ścianie lub ramieniu / wysięgniku. Jak widać na poniższym zdjęciu, pochylenie monitora do tyłu o 30 stopni, niweczy wszelkie próby zaoszczędzenia miejsca na biurku. Obrót ekranu w prawo lub w lewo, również wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca.


AG NEOVO M-17 - rozstawiana tylna noga (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - złożona tylna noga (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - rozstawiana tylna noga (10 lub 30 stopni) (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - przyłącza (kliknij, aby powiększyć)

Tylna noga posiada szczelinę w kształcie dużej litery "T", przez którą możemy (ewentualnie) przełożyć wszystkie kable, a jest ich trochę. W wyposażeniu standardowym producent dołączył wszystkie potrzebne przewody tj.: D-Sub, DVI-D, USB, Audio (mini-Jack). Zasilacz zewnętrzny jest niewielkich rozmiarów, podłączany standardowym kablem komputerowym. Długość każdego z przewodów sygnałowych przekracza 1,6 m, a zasilacza 2,5 m. Przewody są dobrej jakości, zaopatrzone w odpowiednie filtry. W zestawie oprócz kabli znajduje się: krótka ulotka-instrukcja obsługi (menu OSD), gwarancja oraz 2 płyty CD. Na pierwszym krążku znajdziemy sterowniki, a na drugim podręczniki użytkownika (instrukcja monitorów serii M - 33 str. po polsku w pliku PDF) do wszystkich produktów AG NEOVO, zestaw 3 wygaszaczy ekranu (Vision, Football, Nature), program graficzny - Paint Shop Pro 7.0 w wersji - Trial oraz Adobe Acrobat Reader 6.0.

Monitory serii M posiadają dwa porty USB v. 2.0 / 1.1 na froncie panelu. Jeden do podłączenia urządzeń cyfrowych (PenDrive, aparat cyfrowy, PDA, odtwarzacz MP3, klawiatura, mysz), drugi zasilający (5V, max. 800mA) - do urządzeń takich jak: lampki i wiatraczki USB, ładowarki aparatów cyfrowych, czy telefonów komórkowych. Hub USB może działać mimo wyłączenia monitora. Głośniki choć niewielkie i małej mocy (2 x 2W), dobrze spełniają swoje zadanie. Dźwięk jest w miarę czysty - w niskim i średnim zakresie głośności. Brakuje potencjometru regulacji głośności (patrz opis trybu avMode). Panel wyposażono w gniazdo słuchawkowe.


AG NEOVO M-17 - monitor z przodu - szczegóły (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - przycisk avMODE (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - menu avMODE (kliknij, aby powiększyć)


AG NEOVO M-17 - menu avMODE (kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Strona 1)    -   następna strona (Strona 2)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja 17 cali LCD AG Neovo M-17
 
 » Strona 1
 » Strona 2
 » Strona 3
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »