Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
    

 

Test Hercules All-In-Wonder 9800SE


 Autor: Kris | Data: 23/01/04

Muvee, ATI VCD, CD, File...

Muvee autoProducer

W zasadzie ten program powinien być dodatkiem do klasycznego edytora filmów, a nie zastępować go. No cóż. Tym razem trafiliśmy na oszczędność kosztów producenta. AutoProducer potrafi, w zdumiewająco krótkim czasie, zrobić ciekawie wyglądający film z szeregu pojedynczych ujęć. Podajemy listę plików (ew. możemy bezpośrednio zgrywać je z kamery lub tunera AIW) z poszczególnymi składowymi i opcjonalną ścieżkę dźwiękową, wybieramy predefiniowany "wyraz artystyczny", dopisujemy tekst wiodący i kończący "produkcję", określamy standard i po chwili program może nas poprosić o włożenie pustego nośnika, który za chwilę stanie się filmem DVD czy VCD.

     


     
Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.

Aby było ciekawiej, można nie tylko zobaczyć klasyczny, liniowy przebieg ujęć z dyskretnymi efektami przejść pomiędzy nimi, ale i wzajemne mieszanie ich, w celu wywołania wrażenia zbliżonego, do niektórych "prawdziwych" filmów. Niestety niemal wszystkie operacje mają charakter automatyczny i w sumie nie mamy dużego wpływu na to, co będzie się działo, jak już wybraliśmy dany schemat montażowy. Program ma też ograniczenia jeśli chodzi o format wejściowy ujęć, dla których wymagane są konkretne parametry. W sumie zabawa jest przednia a efekt zaskakujący, ale raczej należy to traktować tylko w kategorii gadżetu. Ewentualnie, można użyć prostego schematu i zrobić film z klasycznego ciągu ujęć. Muvee autoProducer nie zastąpi "pełnowartościowego" edytora i zainteresowani takim wykorzystaniem komputera z kartą All-In-Wonder będą, wcześniej czy później, zmuszeni do poszukania dodatkowego oprogramowania.

ATI VCD, CD, File Player, Library

W zasadzie patrząc na wygląd i analizując możliwości tych aplikacji muszę przyznać, że ATI wyraźnie poszło w ilość zamiast w funkcjonalność. Moim zdaniem, wygodniej byłoby, aby wszystkie te programy + ATI DVD tworzyły jedność. Wspólny interfejs, różne rodzaje źródeł multimedialnych. ATI VCD odtwarza płytki wizyjne zapisane w tym formacie, ATI File Player odtwarza multimedia w postaci plików na dysku, a ATI CD pozwala nam na słuchanie dźwięku z płyt Audio. Podstawowa funkcjonalność, podobny wygląd, różnice w rodzaju danych wejściowych. Oprogramowanie daje nam pełną obsługę A/V i stanowi jakby uzupełnienie Multimedia Center.

  



  
Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.

Są podstawowe parametry obrazu, jest integracja ze schedulerem oraz bazą zrzutów obrazu. Oczywiście pełna zgodność z pilotem ATI. Nie ma się nad czym rozpisywać. ATI CD stracił możliwość dojścia do bazy tytułów audio. File Player zna więcej formatów kompresji obrazu. VCD nie zmienił się zupełnie od ostatniego testu. Po prostu standard MMC. Prawdę mówiąc, dopiero od tej wersji MMC, zacząłem w ogóle wykorzystywać bibliotekę, a stało się to za sprawą EasyLook, o czym później. Generalni, jest to baza informacji o wszystkich plikach multimedialnych. Możemy je łączyć w grupy, sortować, uruchamiać (korzystając z ATI File Player) itd. Bazę można zainicjować skanowaniem dysków (lub katalogów) lub wprowadzać pliki indywidualnie. Również inne aplikacje MMC mogą współuczestniczyć w jej tworzeniu. Sama biblioteka jest dosyć prostym programem i dużo o niej nie da się pisać. Nie ma żadnych zaawansowanych technik przeszukiwania nazw a i wydajność operacji (szczególnie sortowania) budzi dużo zastrzeżeń. Sądzę, że bez trudu można znaleźć programy (również freeware) o tej samej funkcjonalności. Tym nie mniej trzeba pamiętać, że to program ATI i jako jedyny potrafi tak zintegrować się z Multimedia Center, że osiągniemy w ten sposób, pełną funkcjonalność jego działania.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
 
 » Wstęp
 » Konstrukcja
 » Wyposażenie
 » Uruchomienie
 » Instalacja oprogramowania
 » Konfiguracja Multimedia Center
 » Tuner
 » Framegrabber
 » Odtwarzacz DVD, HydraVision, Pilot
 » Muvee, ATI VCD, CD, File...
 » EasyLook, EasyShare
 » Odblokowanie strumieni renderowania
 » Wydajność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »