Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
    

 

Test Hercules All-In-Wonder 9800SE


 Autor: Kris | Data: 23/01/04

EasyLook, EasyShare

EasyLook

EasyLook został wprowadzony do MMC niedawno i aktualnie znajduje się z fazie rozwoju. Oczywiście oznacza to, że jak najbardziej można go wykorzystywać, a po prostu ATI wciąż, wraz z nowymi wersjami MMC, zwiększa jego obszar działania. Co to jest EasyLook? Jest to dodatkowa funkcjonalność oprogramowania ATI, której celem jest zwiększenie wygody obsługi odtwarzaczy wizyjnych z MMC za pomocą pilota. Szczególnie przydaje się w przypadku korzystania z telewizora. Idea polega na nałożeniu na pełnoekranowy obraz z filmem (fullscreen overlay) różnych dodatkowych informacji tak, aby były jak najbardziej czytelne na telewizorze i proste w obsłudze. Można to porównać do OSD nowoczesnych magnetowidów czy cyfrowych tunerów satelitarnych. Jeszcze piękniej byłoby, gdyby można było wykupić abonament na dostęp do informacji o kanałach. Niestety nie wiem czy w ogóle zachodnie bazy (w Polsce nie ma takiej usługi) posiadają informacje o programach naszej telewizji. Mimo braków w tym zakresie, oceniam EasyLook bardzo wysoko. Przynajmniej sam pomysł i kierunek w jakim zmierza jego realizacja. Nie odrywając wzroku od telewizora, a dłoni od pilota, możemy zaprogramować timer, przeskakiwać pomiędzy odtwarzaczami wizyjnymi, regulować parametry obrazu, przełączać funkcje, dobrać się do biblioteki plików multimedialnych i wybrać interesującą nas pozycję (również automatyczna integracja z plikami nagranymi ręcznie lub za pomocą timera).

     


     
Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.

Duże, wyraźne litery, kolorystyka, która nie męczy oczu, słupki, tabele, przyciski a wszystko delikatnie nałożone na odtwarzany obraz. Do wad należy zaliczyć stałe przyporządkowanie większości przycisków pilota. Wprawdzie spójne dla różnym aplikacji MMC, ale nie pozostawiające marginesu na dostosowanie dla własnych potrzeb lub przyzwyczajeń. Po prostu trzeba się tego nauczyć. Bardzo przydatny jest pomocnik, którego w każdej chwili można wywołać (jako funkcję EasyLook), aby odczytać znaczenie konkretnego przycisku pilota w danym odtwarzaczu. Mam nadzieję, że załączone obrazki trochę rozjaśnią ten mętny obraz. Niestety musiałem posługiwać się aparatem bo zrzut ekranu dawał albo sam obraz nakładki, albo treść wyświetlanego pliku.

EasyShare

Kończę opis funkcjonalny pakietu Multimedia Center najnowszą propozycją programistów ATI. EasyShare to funkcja sieciowego udostępniania obrazu wyświetlanego przez kartę AiW. Komputer wyposażony w nią staje się pewnego rodzaju serwerem, natomiast podłączone do sieci (w której on pracuje) komputery, mogą odbierać i wyświetlać (wszystkie jednocześnie) ten sam obraz. Klientem programowym EasyShare jest również oprogramowanie ATI Multimedia Center. W sieci może być tylko jeden serwer, więc jeśli mamy kilka komputerów z AiW to na pozostałych musimy, w czasie instalacji, wybrać opcję klienta. W przypadku klasycznych kart Radeon wersja klienta jest domyślna.

  
Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.

Mamy więc sieć komputerową, w której karta AiW odbiera program telewizyjny, sygnał z kamery lub po prostu wyświetla film, a odpowiednio skonfigurowane, inne komputery odbierają kolejne pakiety z obrazem i wyświetlają go na własnym ekranie. Nie testowałem EasyShare, ale skoro klientem jest Multimedia Center to rozwiązanie jest prawdopodobnie (no chyba, że ATI korzysta z jednego ze standardów udostępniania ruchomego obrazu) dedykowane dla samych kart z układami ATI (wymóg instalacyjny MMC) i to jest pewnie jego największa wada. Z drugiej strony, moim zdaniem, obszar zastosowania tego gadżetu jest bardzo wąski. Sam jestem ciekawy ile osób byłoby zainteresowanych tą funkcjonalnością.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
 
 » Wstęp
 » Konstrukcja
 » Wyposażenie
 » Uruchomienie
 » Instalacja oprogramowania
 » Konfiguracja Multimedia Center
 » Tuner
 » Framegrabber
 » Odtwarzacz DVD, HydraVision, Pilot
 » Muvee, ATI VCD, CD, File...
 » EasyLook, EasyShare
 » Odblokowanie strumieni renderowania
 » Wydajność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »