Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
    

 

Test Hercules All-In-Wonder 9800SE


 Autor: Kris | Data: 23/01/04

Wydajność

Wydajność sprawdzałem na swoim standardowym zestawie testowym, opartym na P4 2.4/533, 512MB PC800, GA-8IHXP. W miarę możliwości, staram się wykorzystywać te same testy jak w poprzednich recenzjach, aby umożliwić porównanie wyników. Gry ustawiane są na najwyższą, lub zbliżoną do niej, jakość obrazu bez FSAA i Anizo (jeśli nie jest to wyspecyfikowane). Sterowniki referencyjne ATI v3.10 działają na domyślnych, oprócz wyłączenia VSync. Wyniki pokazują średnią ilość fps w przebiegu demka testowego lub konkretnego układu gry. W nawiasach podaje wartości minimalne (jeśli test ma taką opcję). W tabelach umieściłem wyniki zarówno AiW9800SE w wersji oryginalnej, jak i z odblokowanymi potokami (oznaczenie AiW9800@Pro). Dla porównania dodałem wyniki testów karty Hercules Radeon 9600Pro (głównym konkurentem badanej karty jest AiW9600Pro). Z uwagi na objętość recenzji zainteresowani nieco konkretniejszymi opisami ustawień poszczególnych testów muszą zajrzeć do wcześniejszych recenzji.

W związku z tym, że wydajność przy testach kart All-In-Wonder zawsze traktowałem drugoplanowo to i tym razem nie zamierzam się rozpisywać na temat różnic, pod każdą tabelką, a jedynie podsumuję zbiorczo.

W zasadzie dużego sensu w przeprowadzaniu kolejnych testów nie widzę. AiW9800SE zachowuje się w grach podobnie jak Radeon 9600Pro. Jeśli ktoś jest wielbicielem suwmiarki to, średnio licząc, ma niewielką przewagę. Drobne różnice wynikają głównie z taktowania. 9800SE ma ciut słabszy rdzeń, natomiast w architekturze 4x1 przewaga przepustowości pamięci niewiele daje, oprócz nielicznych gier (typowym przykładem jest Splinter Cell). Natomiast po "odblokowaniu" potoków mamy już do czynienie z inną klasą wydajności, co oczywiście również widać jak na dłoni.

Nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował dalszego podkręcania karty. Niestety efekt różnicy taktowania <5% nie wpłynął na wyniki testów w stopniu, który spowodowałby chęć podzielenia się nimi. W tym zakresie większe możliwości mają karty oparte na układzie RV350 (np. AiW9600Pro).Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
 
 » Wstęp
 » Konstrukcja
 » Wyposażenie
 » Uruchomienie
 » Instalacja oprogramowania
 » Konfiguracja Multimedia Center
 » Tuner
 » Framegrabber
 » Odtwarzacz DVD, HydraVision, Pilot
 » Muvee, ATI VCD, CD, File...
 » EasyLook, EasyShare
 » Odblokowanie strumieni renderowania
 » Wydajność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »