Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
    

 

Test Hercules All-In-Wonder 9800SE


 Autor: Kris | Data: 23/01/04

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało mi się nieco przybliżyć funkcjonalność kart All-In-Wonder i możliwości stwarzane przez Hercules AiW9800SE a brak koncentracji na wydajności nie skończy się dla mnie linczem. Jest to niewątpliwie ciekawa propozycja na rynku. Biorąc pod uwagę sam zakres multimedialny, karta zajmie jedną z czołowych pozycji na rynku, wśród tej klasy rozwiązań. Jednak po dokładniejszej analizie i przy odniesieniach do ceny, nie sądzę, aby miała większe szanse w bezpośrednim starciu np. z Sapphire AiW9600Pro, chociażby ze względu na dodatkowy tuner radiowy, który pojawił się w tych modelach. Do tego wymaga lepszego zasilacza, oddaje więcej ciepła co wprost przekłada się na kwestię głośności chłodzenia, nie ma konkretnej przewagi mocy 3D no i jest trochę droższa. Oczywiście warto również brać pod uwagę kwestię wyjść monitorowych (Hercules współpracuje tylko z jednym monitorem ale w zamian jest port cyfrowy DVI).

Jest natomiast jedna rzecz, która całkowicie zmienia podejście do 9800SE, w stosunku do konkurenta. Dzięki prostej modyfikacji sterownika może ona osiągnąć wydajność kart Radeon 9800Pro, które są w stanie zadowolić nawet bardzo wymagającego gracza. Do tego różnica w kosztach nabycia kart jest na tyle znacząca, że nawet bez funkcjonalności multimedialnej (tuner, capture, pilot itd.), mamy przebój cenowy. Niestety jest jedno "ale". Trzeba jeszcze trafić na egzemplarz, który będzie w stanie stabilnie działać po odblokowaniu potoków. Tego niestety łatwo zagwarantować się nie da, choć niektóre sklepy internetowe wychodzą z podobną ofertą (osobiście nie radzę próbować kupować "w ciemno" z nadzieją na trafienie, za duże ryzyko). Oczywiście sprawdzanie i selekcja kosztuje dodatkowo a gwarancja raczej nie obejmuje samej kwestii odblokowania (o uszkodzeniu można mówić dopiero przy problemach w działaniu na czterech potokach). To wszystko trzeba brać pod uwagę.


TwojePC - OK! TwojePC - WYRÓŻNIENIE! Sam Hercules AiW9800SE jest oczywiście świetnym produktem multimedialnym. Wyposażono go w przyzwoitej (choć może nie topowej) jakości, bardzo funkcjonalnie oprogramowany tuner telewizyjny. Dodano, znany już z poprzednich modeli AiW, wspaniale działający pilot radiowy. Karta jest do tego framegrabberem klasy wyższej niż dowolne, zintegrowane z tunerem lub kartą graficzną układy capture na rynku. Dysponuje znakomitym obrazem zarówno na wyjściu monitorowym jak i telewizyjnym (wyjście kompozytowe jest moim zdaniem bezkonkurencyjne). Oczywiście znaleźć można kilka opisanych wcześniej drobniejszych wad i niedogodności, ale nie były one na tyle dominujące, aby zaważyć na dobrej ocenie produktu. Bez najmniejszych wątpliwości Hercules AiW9800SE zasługuje na wyróżnienie.


poprzednia strona (Wydajność)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
 
 » Wstęp
 » Konstrukcja
 » Wyposażenie
 » Uruchomienie
 » Instalacja oprogramowania
 » Konfiguracja Multimedia Center
 » Tuner
 » Framegrabber
 » Odtwarzacz DVD, HydraVision, Pilot
 » Muvee, ATI VCD, CD, File...
 » EasyLook, EasyShare
 » Odblokowanie strumieni renderowania
 » Wydajność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

ABC Data Actebis      ABC Data Actebis