Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
    

 

Test Hercules All-In-Wonder 9800SE


 Autor: Kris | Data: 23/01/04

Konfiguracja Multimedia Center

Elementem, od którego warto rozpocząć działanie Multimedia Center jest, wspólny dla wszystkich programów, konfigurator. Pierwsza zakładka określa dodatkową funkcjonalność odtwarzacza DVD. Poszczególne parametry ustawiamy według własnych preferencji. Osobiście włączam zawsze dodatkowe kodowanie LFE (najniższe częstotliwości) w zmiksowany sygnał analogowy i włączam wsparcie trybu dwumonitorowego (do tej funkcji przydaje się mocniejszy procesor). Kwestia użycia dynamicznej kompresji zależy od, podłączonego do karty, zestawu nagłaśniającego.

     


     
Kliknij, aby powiększyć zdjęcie w nowym oknie.

Zakładka TV umożliwia wybór domyślnego urządzenia capture, jeśli nasz pecet wyposażony jest w kilka takich kart. Ważne, aby sprawdzić i ewentualnie skierować parametr na framegrabbera AiW (Rage Theater Video Capture). Trzecia w kolejności jest zakładka EasyLook. Jest to nowy element funkcjonalności oprogramowania ATI, który opiszę oddzielnie. Proponuję pozostać na ustawieniach domyślnych.

EasyShare wprowadzono wraz z najnowszą wersją MMC. Zakładka umożliwia wybór protokołu transmisji i określa dostępność usługi dla innych komputerów, połączonych siecią z AiW, wyposażonych w karty ATI. Zakładka "skórek" pozwala na indywidualne określenie kształtu poszczególnych aplikacji MMC. Niestety, mamy do czynienia jedynie z kilkoma, predefiniowanymi "skórkami", z których ja osobiście zawsze wybieram najstarszy, klasyczny wygląd. Wynika to z mojego konserwatyzmu, ale również mutacja ta ma konkretną przewagę nad nowszymi. Na przykład kwestia ergonomii dodatkowych przycisków trybu pełnoekranowego odtwarzacza.

Kolejna zakładka pozwala na zdefiniowanie domyślnych odtwarzaczy, poszczególnych formatów multimedialnych. Wybór jest bardzo ograniczony bo zawiera się pomiędzy ATI MMC i jednym, wybranym playerem zewnętrznym. Ostatni moduł umożliwia wykonanie testu, pozwalającego na określenie poziomu zgodności sprzętu i systemu z Multimedia Center. W najnowszej wersji 8.8 wyeliminowano błąd detekcji MMX, który nie miał może większego wpływu na działanie programów, ale niepokoił niektórych użytkowników.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Hercules All-In-Wonder 9800SE
 
 » Wstęp
 » Konstrukcja
 » Wyposażenie
 » Uruchomienie
 » Instalacja oprogramowania
 » Konfiguracja Multimedia Center
 » Tuner
 » Framegrabber
 » Odtwarzacz DVD, HydraVision, Pilot
 » Muvee, ATI VCD, CD, File...
 » EasyLook, EasyShare
 » Odblokowanie strumieni renderowania
 » Wydajność
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »