Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+
    

 

Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+


 Autor: DragonGC | Data: 26/07/05

Testy wielozadaniowe

info: Aplikacja, której nazwa jest jako pierwsza wymieniona w tabeli, była zawsze aplikacją z aktywnym oknem (tym programom Windows XP nadaje wyższy priorytet).

4800+ bez niespodzianki. Rozpędzony byk, którego nikt nie może powstrzymać. 4000+ bardzo dobrze wypadł w porównaniu z Pentiumami.

4000+ "zatkał" się doszczętnie, ale honoru rodziny broni skutecznie jego brat, który zostawia swoich konkurentów daleko w tyle (wynik rzędu kilku minut to nie przelewki i powinien dać wam prawdziwy obraz 4800+).

Jednordzeniowy Athlon podczas tego testu ciągle się zawieszał (podczas wcześniejszego testu X2 The Threat przy pierwszym uruchomieniu także zawiesił się, ale ukończył test przy drugim uruchomieniu. W tym przypadku wielokrotne próby nie dawały efektu w postaci poprawnie ukończonego testu). AMD X2 prawie bez ustanku króluje.

Teoretycznie 4000+ uzyskał lepszy wynik od swojego brata, lecz DVD Shrink, który pracował w tle podczas pomiaru w Doom 3, przetworzył 3-krotnie mniej materiału w porównaniu do 4800+. W drugiej tabelce sytuacja trochę podobna. Lecz na 4000+ nie dało się nic zrobić (komfort zerowy).
Na tym przykładzie widać, co zyskują użytkownicy z drugim fizycznym/logicznym procesorem. Wydaje mi się, że w najbliższej przyszłości sami to zauważycie, iż tego typu scenariuszy, gdzie na jednym komputerze jest wykonywanych dwie i więcej dużych obliczeń (np. granie i kodowanie filmu DV z kamery cyfrowej do postaci DVD) będzie przybywać w naszym życiu. Dzięki procesorom pokroju X2 czy Pentium D będzie to działo się komfortowo i szybko.

Kolejny raz 4000+ poległ (w drugim zestawie procesor zatkany na maxa). Niestety, wielozadaniowość nie jest domeną tego procesora. To co robi X2 z konkurencją powoli staje się nudne ;-D. Klasa sama dla siebie.

Stało się juz regułą, że dzisiaj mamy tylko jednego zwycięzcę :. Procesory Intel-a prowadzą wyrównana walkę, daleko na konicu stawkę zamyka 4000+.

Pentium D w Doom 3 ma całkiem dobry wynik. Porównując go z X2 oraz resztą aplikacji, które działały w tle, musze z przykrością stwierdzić, że pracowały one sprawniej. Architektura AMD dała o sobie znać.


"Ojciec" i "syn"
(kliknij, aby powiększyć)

Skoro raz już przeprowadziłem tego typu test, warto by zobaczyć jak wypadnie w nim konkurencja. O ile Athlon 4000+ (warto mieć na uwadze, że występuję w systemie jako jeden procesor) uzyskał w nim prawie tak jak 670, to 4800+ ma bardzo dziwny rezultat (powtarzałem test 3 razy).Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+
 
 » Trochę teorii
 » Testy standardowe
 » Testy wielozadaniowe
 » Testy 64 Bit
 » Testy ze sterownikami 80.40
 » Podkręcanie
 » Temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »