Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+
    

 

Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+


 Autor: DragonGC | Data: 26/07/05

Testy 64 Bit

Podzieliłem je na dwa rodzaje. Pierwszy - aplikacje 32-bitowe, które nie zostały zoptymalizowane pod system 64-bitowy (Microsoft zapewnia wsparcie dla tego typu aplikacji). Drugi - aplikacje, których kod został już zoptymalizowany dla nowego sytemu.

- Aplikacje 32 bitowe

Programy 32-bitowe nieznacznie spowalniają na nowym systemie Microsoftu. Jedynym wyjątkiem jest tutaj aplikacja firmy Futuremark. Wzory, które ona stosuje do wyliczanie punktów w swoich aplikacjach są jednak nieprzewidywalne - wydaje mi się, że znajdzie się duża liczba osób, która zgodzi się ze mną.

- Aplikacje 64-bitowe

Programiści, którzy pracują nad Pov-Rayem, szybko implementują nowe technologie. Poza tym potrafią przeprowadzić ten proces poprawnie (nie każdy programista to potrafi). Skutkiem jest odczuwalnie lepsza wydajność aplikacji w systemie 64-bitowym.

Sandra też nie pozostawia wątpliwości, który system jest lepszy. Trzeba także zwrócić uwagę, że X2 ma gorszy wynik w teście kontrolera pamięci. Podobną sytuację można było już zaobserwować podczas wcześniejszych testów tej aplikacji. Najprawdopodobniej jest to związane z kontrolerem krzyżowym, który może wprowadzać małe opóźnienia.

Dużą niespodziankę sprawił mi CPU RightMark. Wydaje mi się, że programiści powinni jeszcze popracować nad tą aplikacją.

Na sam koniec odłożyłem sobie testy FarCry. AMD udostępnił specjalną poprawkę dla procesorów 64 bitowych. Niestety, nie mogłem nawet zacząć tego testu, ponieważ po wybraniu opcji instalacji z menu płyty FarCry-a w systemie 64 bit następowało zamknięcie instalatora. Różne zabiegi i próby obejścia tego problemu nie dawały żadnego skutku w postaci poprawnie działającej gry pod Windows XP 64 bit.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+
 
 » Trochę teorii
 » Testy standardowe
 » Testy wielozadaniowe
 » Testy 64 Bit
 » Testy ze sterownikami 80.40
 » Podkręcanie
 » Temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »