Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+
    

 

Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+


 Autor: DragonGC | Data: 26/07/05

Temperatury

Pomiar temperatury przeprowadzony był przy otwartej obudowie przy pomocy programu NVMonitor. Wszystkie technologie w postaci Cool'n'Quiet czy Asus Q-Fan były wyłączone. Pogoda w Polsce jest bardzo zmienna i nie udało się nam zachować identycznej temperatury podczas testu. Z tego powodu przy każdym pomiarze jest podana temperatura, jaka była w danej chwili w pomieszczeniu. Przypomnę, że przy testowaniu procesorów Intela używaliśmy pudełkowego wentylatora dołączanego do ich procesorów.


Płyta i wentylator Thermaltake dostarczony przez AMD (kliknij, aby powiększyć)

Kiedy AMD i Intel zapowiedzieli swoje procesory z dwoma rdzeniami, dużo osób spekulowało, że trzeba będzie stosować "techniki kosmiczne" do utrzymania odpowiedniej temperatury tych procesorów. Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Zarówno Pentium D, jak i X2 skutecznie zaprzeczają tym przypuszczeniom. Z powodu problemów z aplikacją Asus-a nie ma dokładnego odczytu prędkości wentylatora.

Także temperatura w teście obciążeniowym nie jest powodem to zmartwień. Stosując nawet pudełkowe radiatory możemy bez żadnych problemów schłodzić nowe procesory.

Ostatnio w sieci pojawiła się informacja o tym, że Intel planuje wprowadzenie nowej rewizji procesorów Pentium D/EE ze zmniejszonym poborem mocy a co się z tym wiąż - zmniejszone oddawanie ciepła.

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę, iż tak niskie temperatury w przypadku procesorów AMD są po części spowodowane przez bardzo dobry radiator z rurkami cieplnymi, który został dołączony do zestawu testowego.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Starcie na dwie głowy: test Athlona 64 X2 4800+
 
 » Trochę teorii
 » Testy standardowe
 » Testy wielozadaniowe
 » Testy 64 Bit
 » Testy ze sterownikami 80.40
 » Podkręcanie
 » Temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »