Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
    

 

AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie


 Autor: Zbyszek | Data: 14/02/12

AMD Analyst Day 2012 - podsumowanieNa początku tego miesiąca odbyła się konferencja AMD Analyst Day - organizowana corocznie jako podsumowanie wyników firmy w roku minionym oraz określenie planów na najbliższą przyszłość. Tegoroczna konferencja była szczególna z co najmniej dwóch powodów. Pierwszym z nich jest nowy prezes i dyrektor (CEO) firmy AMD - Rory Read, z którego osobą wiązane są bardzo duże nadzieje. Drugim - nowa strategia firmy, która koncentruje się nie tylko na rozwoju mikroprocesorów, ale otwarciu na nowe rynki i odegraniu znaczącej roli w dynamicznie rozwijających się sektorach branży IT, takich jak np. tablety.

Czas dużych zmian w AMD

Osoba nowego prezesa AMD i rozpoczęta przez niego restrukturyzacja firmy znacznie zwiększyła oczekiwania związane z jego wystąpieniem podczas AMD Analyst Day 2012. Nim przejdziemy do jego omówienia warto przypomnieć, że przed objęciem stanowiska prezesa i dyrektora generalnego (CEO) w AMD Rory Read pełnił identyczną funkcję w firmie Lenovo, do której trafił po 23 latach pracy w IBM - w większości na stanowiskach kierowniczych. Za jego kadencji, trwającej od 2009 roku, Lenovo stało się najszybciej rozwijającym się producentem komputerów PC, a udział firmy w rynku osiągnął największy poziom w historii. W efekcie już na starcie oczekiwania wiązane z jego osobą są bardzo wysokie - w wielu kręgach traktowany jest jak osoba, która wprowadzi AMD na drogę równie szybkiego rozwoju jak wcześniej zarządzane przez niego Lenovo.


Rory Read podczas AMD Analyst Day 2012

Kilka tygodni po rozpoczęciu pracy w AMD Rory Read ogłosił plan gruntownej restrukturyzacji firmy, obejmujący szereg zmian na stanowiskach kierowniczych i wykonawczych, zmiany w strukturze organizacyjnej oraz zwolnienie około 1400 pracowników (12% całej załogi), głównie z działów marketingu. Równocześnie ogłoszono przyjęcia na nowe stanowiska pracy w działach badań i rozwoju, do których poszukiwani są wysoko wykwalifikowani inżynierowie oraz programiści do rozwoju oprogramowania działającego z użyciem GPU.

Rozpoczęto także intensywny nabór wartościowych pracowników na stanowiska kierownicze. Tym sposobem nowym szefem działu rozwoju technologii został świetnie znany w branży IT Mark Papermaster, wcześniej pracujący na podobnych stanowiskach w Apple, Cisco i IBM - w ostatniej z nich odpowiedzialny również za rozwój procesorów PowerPC. Szeregi firmy zasilili również: dr Lisa Su z Freescale Semiconductor Inc., doktor elektrotechniki Massachusetts Institute of Technology oraz Rajan Naik z McKinsey Technology Company, wcześniej zatrudniony jako inżynier w firmach Intel Corporation i Lucent Technologies.

Nie obyło się jednak bez strat jaką niewątpliwie jest odejście Rick’a Bergman'a - weterana, który do AMD trafił z ATI w chwili zakupu tej firmy w 2006 roku.

poprzednia strona (Czas dużych zmian w AMD)    -   następna strona (Nowa strategia, nowe priorytety, nowe plany)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
 
 » Czas dużych zmian w AMD
 » Nowa strategia, nowe priorytety, nowe plany
 » Rozwój modułów, rdzeni x86 oraz układów APU
 » Zaktualizowane plany wydawnicze
 » Ultrabooki AMD = Ultrathin
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »