Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
    

 

AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie


 Autor: Zbyszek | Data: 14/02/12
     

Nowa strategia, nowe priorytety, nowe plany

Analyst Day 2012 rozpoczął od swojego wystąpienia Rory Read. Nowy szef AMD dość ogólnie zakreślił plany i strategię firmy na najbliższe kilka lat. Zwłaszcza w odniesieniu do strategii obyło się bez spodziewanych konkretów, które zastąpił zbiór ogólnych sloganów. Wśród ogłoszonych zmian zapowiedziano: skrócenie cykli technologicznych i czasu wprowadzania produktów na rynek (TTM - Time to Market), skupienie się na dynamicznie rozwijających się sektorach branży IT, a w perspektywie długoterminowej - przeniesienie głównych wysiłków działalności z urządzeń stacjonarnych na mobilne oraz z rynków rozwiniętych na rynki wschodzące i rozwijające się. Zwłaszcza to drugie, analizując cykl życia produktu i charakterystyki rynków wydaje się bardzo logiczne - w końcu koncentrując się na rynkach i produktach wchodzących w fazę szybkiego wzrostu można nie tylko świetnie wykorzystać swoją szansę, ale także dobrze zarobić. Pomijanie tej szansy prowadzi tylko i wyłącznie do stagnacji.

W przypadku procesorów AMD zamierza skupić się na opracowaniu układów o wysokim współczynniku wydajności na wat, zamiast w dążeniu do uzyskania jak najwyższej wydajności za wszelką cenę (w tym m.in. opóźnień). Szczególna uwaga zostanie poświęcona rozwojowi procesorów APU, które jak można odnieść wrażenie staną się dla firmy kluczowym produktem, ważniejszym niż klasyczne procesory CPU bez zintegrowanego układu graficznego. Rory Read podkreślił również, że firma nie jest na stałe przywiązana do jednej architektury procesorów, co przez wielu zostało odczytane jako niejawna zapowiedź możliwości dodania do oferty w przyszłości układów z architekturą ARM, popularną w smartfonach i tabletach.


Podsumowując - obyło się bez większych sensacji, a podstawowy cel postawiony przed firmą do końca 2013 roku to dotrzymanie terminów premier. W opinii komentatorów to mało, ale zarazem dużo - biorąc pod uwagę jak wielkie problemy miała w przeszłości firma z terminowością wprowadzania na rynek strategicznych projektów, takich jak układy Fusion APU i architektura Bulldozer, których debiut opóźnił się o około 2 lata w stosunku do pierwszych planów z przełomu 2006 i 2007 roku.

Wiemy już, że terminy mają zostać dotrzymane, przejdźmy zatem do bardziej szczegółowego omówienia co AMD chce nam zaserwować w ciągu najbliższych 2-3 lat. O tym w następnym rozdziale.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: AMD Analyst Day 2012 - podsumowanie
 
 » Czas dużych zmian w AMD
 » Nowa strategia, nowe priorytety, nowe plany
 » Rozwój modułów, rdzeni x86 oraz układów APU
 » Zaktualizowane plany wydawnicze
 » Ultrabooki AMD = Ultrathin
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »